وزارت دفاع افغانستان: 74 تن از مخالفان مسلح کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع افغانستان امروز یکشنبه 18 مارس اعلام کرد که در نتیجه حملات ارتش افغان 74 تن از مخالفان مسلح دولت کشته شدند، 13 نفر زخمی و سه نفر دیگر آنان دستگیر شدند.

این وزارت امروز با انتشار خبرنامه‌ای نوشت، این افراد در عملیات 24 ساعته ارتش افغان در نقاط مختلف افغانستان کشته شده‌اند که در میان کشته شدگان یک فرمانده محلی طالبان و دو عضو داعش نیز شامل می‌باشند.

براساس این خبرنامه، این افراد در ولایت‌های ننگرهار، کنر، غزنی، پکتیا، میدان وردک، کندهار، ارزگان، فراه، بادغیس، فاریاب جوزجان، سرپل، بلخ، نیمروز و هلمند کشته شدند.

در این خبرنامه آمده‌است:"طی 24 ساعت گذشته 13عملیات تصفیوی پلان شده و 20 عملیات خاص در 11 ولایت کشور راه اندازی گردیده؛ نیروهای هوائی 129 حمله هوائی به حمایت نیروهای اردوی ملی اجرا نموده و 28 ضربه هوائی به لانه‌های دشمن وارد کرده‌اند."

در همین حال، گروه طالبان نیز با انتشار خبرنامه‌ای از کشته شدن ده‌ها سرباز افغان در ولایت‌های مختلف افغانستان خبر داده‌اند.

این گروه در خبرنامه‌ای نوشته است، در نتیجه حملات گروه طالبان در ولایت غزنی یک پاسگاه امنیتی افغان بدست این گروه سقوط کرد.

طالبان مدعی شدند که در این حمله در ولایت غزنی هفت سرباز افغان کشته شدند و شش سرباز دیگر افغان زخم برداشتند و دو تانگ نظامی سربازان افغان نیز منهدم شده‌است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید