غنی در دیدار با هیئت پاکستان: نخست وزیر پاکستان باید به کابل بیاید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان امروز شنبه 17 مارس با ناصر خان جنجوعه مشاور امنیت پاکستان در کاخ ریاست جمهوری دیدار کرد و از شاهد خاقان عباسی نخست وزیر پاکستان دعوت کرد تا به کابل بیاید تا گفتمان در مورد صلح در سطح "دولت با دولت" آغاز گردد.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان با انتشار خبرنامه‌ای نوشت:"در این دیدار که در قصر دلکشای ارگ ریاست‌جمهوری انجام شد دوجانب پیرامون پیشنهاد صلح افغانستان به طالبان و چگونگی آغاز مذاکرات همه جانبه با پاکستان بحث و تبادل نظر کردند".

در این خبرنامه آمده‌است:" در این دیدار ضمن بحث بالای اهمیت و موثریت اتصال و همکاری‌های منطقه‌یی به‌ویژه میان دو کشور، در خصوص اقتصاد جرمی و فعالیت شبکه‌های تروریستی و راه‌های مبارزه با آنها نیز بحث گردید".

ناصرخان جنجوعه مشاور امنیت ملی پاکستان امروز شنبه با یک هیئت بلندرتبه وارد کابل پایتخت افغانستان شد.

مشاور امنیت ملی پاکستان در شرایطی وارد کابل گردیده که در این روزها بحث‌های مذاکرات صلح در بیشتر محافل حکومتی و دولتی افغانستان به یک بحث خیلی جدی تبدیل شده‌است.

محمد اشرف رییس جمهوری افغانستان سه هفته پیش در دومین نشست "پروسه کابل" با حضور نمایندگان 25 کشور از پاکستان خواست، گفتمان در مورد مذاکرات صلح باید در سطح دولت با دولت آغاز شود.

از سوی دیگر، امریکا نیز به پاکستان هشدار داد که در قبال تعهدات‌اش در زمینه مبارزه با گروه‌های "تروریستی" و حمایت از پروسه صلح افغانستان صادقانه همکاری کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید