در حملات هوایی نیروهای امریکایی 37 داعش در افغانستان کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در نتیجه حملات هوایی سربازان امریکایی در ولایت جوزجان در شمال افغانستان 37 نفر از جنگجویان گروه داعش کشته شدند.

محمد رضا غفوری سخنگوی والی جوزجان امروز شنبه 17 مارس تایید کرد که این حملات هوایی در ولسوالی "درزاب" و "قوش‌تپه" ولایت جوزجان رخ دادند.

براساس گزارش منابع خبری افغانستان، غفوری گفت، در این حملات هوایی نیروهای امریکایی 37 جنگجوی داعش کشته شدند و ده عضو دیگر داعش به شمول یک فرمانده کلیدی این گروه نیز دستگیر گردیدند.

در همین حال، قول اردوی/ سپاه 209 شاهین در شمال شرق افغانستان امروز شنبه با انتشار خبرنامه‌ای نوشت، نیروهای خارجی بامداد امروز شنبه چهار حمله هوایی را بالای پایگاه‌های گروه داعش در ولسوالی‌های درزاب و قوش‌تپه ولایت جوزجان انجام دادند.

در این خبرنامه آمده‌است:"بر اثر چهار حمله هوایی در ولسوالی‌های درزاب و قوش‌تپه ولایت جوزجان حوالی ساعت 4:45 دقیقه صبح امروز(شنبه) بشمول هفت تبعه اوزبکستانی 35 عضو داعش کشته شده و 13 تروریست دیگر از اعضای داعش زخمی شدند."

ولایت جوزجان در شمال افغانستان یکی از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود. براساس گزارش‌ها؛ بخش‌های زیادی از ولسوالی‌های درزاب و قوش‌تپه این ولایت تحت کنترل گروه داعش قرار دارند.

امان‌الله سرپرست فرماندهی پولیس ولسوالی درزاب ولایت جوزجان در شمال افغانستان تایید کرد، افراد خارجی وابسته به گروه داعش در ولسوالی درزاب این ولایت شماری از زنان و کودکان را آموزش نظامی می‌دهند.

او افزود، تعداد افراد خارجی که در ترکيب گروه داعش برای زنان آموزش نظامی مى‌دهند، حداقل به 20 نفر مى‌رسند.

امان الله گفت، قرار اطلاعات واصله، هرگروه شامل شصت تن از زنان است که در "قرای مُغل و سردره" مصروف فراگيری دروس نظامی اند.

این مقام بلندرتبه امنیتی ولایت جوزجان تایید کرد، گروه 20 نفرى از مشاورین خارجى، به تازه‌گی از ولايت ننگرهار به ولسوالی درزاب ولايت جوزجان آمده‌اند، که بيشتر مسایل دينی و نظامی را به زنان آموزش مى‌دهند و فعاليت آن‌ها از مدت‌ها به اين‌سو آغاز گرديده و درهفته دو بار، زنان را در يک محله گرد آورده به آنها آموزش‌های لازمه را تدريس مى‌کنند.

اما محمد رضا غفوری سخنگوی والی جوزجان آموزش نظامی کودکان از سوی داعش را تایید کرده اما از آموزش نظامی زنان توسط گروه داعش ابراز بی خبری نمود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید