یک مقام امنیتی: داعش زنان را در افغانستان آموزش نظامی می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام ارشد امنیتی ولایت جوزجان در شمال افغانستان تایید کرد، افراد خارجی وابسته به گروه داعش در ولسوالی درزاب این ولایت شماری از زنان را آموزش نظامی می‌دهند.

امان الله سرپرست فرماندهی پولیس ولسوالی درزاب ولایت جوزجان روز چهارشنبه 14 مارس به آژانس خبری پژواک گفت، تعداد افراد خارجی که در ترکيب گروه داعش برای زنان آموزش نظامی مى¬دهند، حداقل به 20 نفر مى‌رسند .

او افزود، قرار اطلاعات واصله، هرگروه شامل شصت تن از زنان است که در «قرای مُغل و سردره» مصروف فراگيری دروس نظامی اند .

این مقام امنیتی ولایت جوزجان تایید کرد، گروه 20 نفرى از مشاورین خارجى، به تازه‌گی از ولايت ننگرهار به ولسوالی درزاب ولايت جوزجان آمده‌اند، که بيشتر مسایل دينی و نظامی را به زنان آموزش مى‌دهند و فعاليت آن‌ها از مدت‌ها به اينسو آغاز گرديده و درهفته دو بار، زنان را در يک محله گرد آورده به آنها آموزش¬های لازمه را تدريس مى‌کنند.

آموزش نظامی کودکان توسط داعش در افغانستان
آموزش نظامی کودکان توسط داعش در افغانستان

در همین حال، محمد رضا غفوری سخنگوی والی جوزجان گفت، حداقل هشتاد در صد مناطق ولسوالی درزاب، زير تهديد نيروهای داعش قرار دارد.
غفوری افزود، افراد وابسته به گروه داعش قبلا اطفال زير سن را برای جنگ آماده مى¬کردند و به آنها مسايل جنگی را مى‌آموختند؛ اما اينکه آنها در اين اواخر اقدام به آموزش زنان برای ادامه جنگ نموده باشند، از آن اطلاع ندارد.

سخنگوی والی جوزجان علاوه کرد، افراد گروه داعش، تلاش دارند تا با دعوت اتباع خارجی نیروهایش را در ولسوالی درزاب این ولایت افزایش دهند.

از سوی دیگر، عبدالحفيظ خاشی آمر امنيت فرماندهی پولیس ولایت جوزجان گفت، افراد وابسته به گروه داعش در ولسوالی‌های قوش تپه و درزاب این ولایت فعاليت دارند و برخی اساتيد خارجی نيز آنها را همراهی مى‌کنند.

خاشی افزود، با آنکه برخی از نظاميان خارجی داعش در حملات هوایی اخير نیروهای ارتش افغان کشته شده‌اند؛ اما حدود بيست نفرخارجی هنوز در ترکيب اين گروه فعاليت دارند.

آمر امنیت فرماندهی پولیس ولایت جوزجان از آموزش نظامی زنان از سوی گروه داعش ابراز بی خبری کرد.

داعش درافغانستان

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید