فرمانده نیروهای خارجی: امینت شهر کابل را تأمین می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جان نیکلسون فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان دیروز چهارشنبه 14 مارس اعلام کرد، سربازان خارجی مستقر در این کشور تلاش دارند تا امنیت شهر کابل را تآمین کنند.

نیکلسون گفت:«حملات اخیر شکاف و خلأ بزرگ امنیتی را ایجاد کرده است. کابل تاثیرات استراتژیک داشته و از اهمیت زیادی در ماموریت ما برخوردار است».

براساس گزارش سایت خبری مانیتورینگ، این فرمانده خارجی تاکید کرده است، نفوس شهر کابل با گذشت هر روز افزایش می‌یابد و تراکم جمعیت، تأمین امنیت این شهر را دشوارکرده است.

این فرمانده شناخته شده خارجی در افغانستان علاوه کرد، شهر کابل در محور توجه نیروهای خارجی مستقر در این کشور قرار دارد.

او افزود: «تغییر تاکتیک و رقم مشابه حملات گروه‌های مخالف مسلح دولت افغانستان با وسایل کشنده‌تر و انفجارات بمب‌گذاری کورکورانه خواهند بود که بیشتر قربانی آن حملات را غیر نظامیان تشکیل می دهند».

کابل پایتخت افغانستان یکی از خطرناکترین و ناامن‌ترین شهرهای جهان یاد می‌گردد و این شهر مرکز ثقل قدرت سیاسی افغانستان و میزبان اماکن دیپلوماتیک کشورهای خارجی است.

پنوعیت ناامنی در شهر کابل بیشتر حملات انتحاری و انفجاری است که براساس گفته بیشتر باشندگان کابل، زندگی در این شهر میان بیم و امید جریان دارد.

براساس منابع اطلاعاتی افغانستان، در سال جاری خورشیدی؛ شهر کابل مانند سال‌های گذشته روزهای سخت ناامنی را سپری می‌کند که در نتیجه حملات انتحاری و انفجاری در سال جاری خورشیدی در این شهر صدها غیرنظامی کشته و زخمی شدند.

یکی از آن حملات خونین و مرگبار انتحاری در شهر کابل حمله انتحاری در نزدیکی سفارت آلمان بود که براساس اطلاعات منابع امنیتی افغانستان در آن حمله بیش از 100 غیرنظامی کشته شدند و صدها تن دیگر زخم برداشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید