جنگ میان دو گروه طالبان در ولایت هرات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های محلی ولایت هرات در غرب افغانستان پنجشنبه 15 مارس اعلام کردند دو گروه طالبان در ولسوالی شیندند این ولایت باهم درگیر شدند.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات امروز پنجشنبه با تایید این خبر گفت، افراد وابسته به ملا صمد و ملا ننگیالی دو فرمانده محلی طالبان باهم درگیر مسلحانه شدند که در نتیجه هفت طالب شدند و شش تن دیگر زخم برداشتند.

فرهاد افزود، نزدیک به صد تن از افراد ملا صمد به فرماندهی ملا نجیب در مرکز ولسوالی شیندند تجمع کرده بودند و محلات استقرار افراد ملا ننگیالی را هدف مسلحانه قرار دارند.

سخنگوی والی هرات علاوه کرد، این رویداد شب گذشته (چهارشنبه شب) در نزدیکی مرکز ولسوالی شیندند رخ داد که در نتیجه هفت نفر از ملا صمد کشته و شش نفر دیگر زخم برداشتند اما از افراد ملا ننگیالی یک نفر زخمی شد.

براساس منابع اطلاعاتی افغانستان، ملاصمد فرمانده گروه طالبان به رهبری ملا هیبت الله و ملاننگیالی فرمانده گروه انشعابی طالبان به رهبر ملا رسول در حوزه غرب افغانستان می¬باشند.

افراد این دو فرمانده مشهور طالبان در ولایت هرات در گذشته نیز باهم درگیر شدند که در نتیجه ده ها نفر از هر دو طرف کشته و زخمی شدند.

گروه طالبان شاخه ملا هیبت الله و ملا رسول تاکنون در این زمینه اظهار نظری نکرده‌اند.

ولسوالی شیندند یکی از بزرگترین و ناامن¬ترین ولسوالی¬های هرات می¬باشد که اخیرأ این ولسوالی به چهار ولسوالی دیگر تقسیم شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید