هزاران سرباز افغان برای تأمین امنیت پروژه "تاپی" گماشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت امور داخله افغانستان امروز چهارشنبه 14 مارس اعلام کرد که هزاران سرباز افغان برای تأمین امنیت کار عملی پروژه تاپی گماشته شده‌اند.

نصرت رحیمی معاون سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان گفت، آمادگی‌های لازم بمنظور تأمین امنیت تطبیق پروژه تاپی در داخل خاک این کشور گرفته شده‌است.

براساس منابع خبری افغانستان، رحیمی گفت:"هزاران نیروی امنیتی برای تأمین امنیت هرچه بهتر و خوبتر پروژۀ تاپی توظیف شده اند."

پروژه تاپی یک پروژه مشترک اقتصادی میان کشورهای ترکمنستان، افغانستان، پاکستان و هند است ویکی از مهم‌ترین پروژه‌های اقتصادی در سطح منطقه نیز می‌باشد.

کار عملی پروژه تاپی بیست روز پیش با برگزاری مراسم ویژه در شهر هرات در غرب افغانستان افتتاح شد و در آن مراسم رهبران کشورهای عضو تاپی شرکت کرده بودند.

تاپی یکی از مهمترین پروژه‌های اقتصادی در سطح منطقه یاد می‌شود که با تطبیق آن فرصت‌های همگرایی بیشتردر منطقه بوجود خواهد آمد.

پروژه تاپی لوله انتقال گاز است که 1814 کیلومتر طول دارد و قرار است کشور ترکمنستان از طریق افغانسان به کشورهای پاکستان و هند گاز صادر کند و افغانستان سالانه 400 میلیون دالر از بابت حق العبور این پروژه درآمده خواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید