اسماعیل خان: با رفتن خارجی‌ها؛ جنگ داخلی شروع خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد اسماعیل خان یکی از رهبران با نفوذ جهادی پیشین افغان امروز چهارشنبه 14 مارس اعلام کرد که اگر امریکایی‌ها و سایر نیروهای خارجی از افغانستان خارج شوند، این کشور وارد جنگ‌های داخلی خواهد شد.

اسماعیل خان در یک مراسم یادبود از "شهدا 24 حوت" در شهر هرات در غرب افغانستان گفت، نیروهای خارجی از جنگ افغانستان خسته شده‌اند.

این فرمانده برجسته جهادی افزود:" آنچه ما نگرانی داریم از جنگ داخلی است. اگر امریکایی‌ها خارج شوند، این حتمأ آمدنی است."

اسماعیل خان تاکید کرد، امریکایی‌ها و سایر نیروهای خارجی یک روز از افغانستان خارج خواهند شد و افغانستان بسوی یک جنگ "ملک الطوایفی" خواهد رفت.

اسماعیل خان یکی از اعضای ارشد شورای رهبری حزب جمعیت و چهره شناخته شده جهادی در افغانستان است که در کابینه حکومت حامد کرزی رییس جمهوری پیشین افغانستان به عنوان والی هرات و وزیر انرژی و آب این کشور ایفای وظیفه کرده است.

با حملات 11 سپتامبر2001؛ امریکا با هزاران سرباز نظامی و میلیاردها دالر همگام با نیروهای ناتو به هدف جنگ علیه "تروریزم" وارد افغانستان شد و رژیم طالبان در این کشور نیز سقوط کرد.

جنگ افغانستان یکی از طولانی‌ترین و پٌر هزینه‌ترین جنگ‌ها برای امریکا یاد می‌گردد. نیروهای امریکایی و ناتو بیش از یک دهه است که در افغانستان حضور دارند اما این کشور هنوزهم یکی از ناامن‌ترین و خطرناک‌ترین کشورهای جهان یاد می‌گردد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید