اردوغان: امیدوارم «امشب» عفرین را کاملا به کنترل درآوریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، چهارشنبه 14 مارس گفت که امیدوار است «امشب» شهر عفرین در شمال سوریه، به طور کامل به کنترل نیروهای ترکیه و متحدانشان درآید.

به گزارش خبرگزاری‌ها، اردوغان همچنین تاکید کرد که غیرنظامیان از راه گذرگاه‌های ویژه، در حال خارج شدن از عفرن هستند.

این در حالی است که چهارشنبه در بمباران یک ایست بازرسی برپا شده در جاده‌ای منتهی به عفرین توسط هواپیماهای نظامی ترکیه، دستکم 10 تن از جنگجویان هوادار بشار اسد رئیس نظام سوریه کشته شدند.

رامی عبدالرحمن مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه در این باره گفت: «هواپیماهای ترکیه بامداد چهارشنبه، یک ایست بازرسی نیروهای هوادار نظام را در جنوب شرق شهر عفرین واقع در جاده منتهی به شهرک نبل هدف قرار دادند. این حمله به کشته شدن دستکم 10 تن از جنگجویان انجامید».

از سویی دفتر هماهنگ کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد اعلام کرد که از یک هفته پیش، آب در شهر عفرین قطع شده است.

بیانیه این دفتر افزوده است که نبرد در عفرین، هزاران تن را مجبور به فرار از خانه‌های خود به سمت مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی کرده است.

عملیات ارتش ترکیه برای بیرون راندن واحدهای حمایت از خلق (کُرد) از شمال سوریه، 20 ژانویه گذشته آغاز شد. ترکیه واحدهای حمایت از خلق (کُرد) که شهرک عفرین و شماری دیگر از مناطق در شمال سوریه را کنترل می‌کند را «تروریست» و امتداد حزب کارگران کردستان می‌داند. این گروه از متحدان آمریکا در جنگ علیه داعش است.

آنکارا متعهد شده همه مناطق هم‌مرز با خود در شمال سوریه را از حضور واحدهای کُرد، پاکسازی کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید