شورای صلح افغانستان طالبان را به مناظره دینی دعوت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

قرار است در آینده نزدیک نشست سه جانبه میان علما اندونیزیا، افغانستان و پاکستان در مورد حل قضایای صلح و جنگ افغانستان و مبارزه با "تروریسم منطقه‌یی در کشور اندونیزیا برگزار گردد.

گروه طالبان با انتشار خبرنامه‌ای از علمای افغانستان خواستند تا در این نشست صلح شرکت نکنند.

اما شورای عالی صلح افغانستان به اظهارات طالبان واکنش نشان داده و از طالبان خواست که در یک مناظره دینی با علما حاضر شوند.

براساس منابع خبری افغانستان، سید احسان طاهری سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان گفت:"وقتی طالبان می‎خواهند که موضوع حضور علما در اندونیزیا را بایکات می‎کنند در این صورت ما از طالبان می‎خواهیم که بیایند مناظره‎ای علمای‌شان را با علمای افغانستان و علمای کشورهای اسلامی هر کشوری را که انتخاب می‎کنند برگزار بکنند."

در همین حال، شورای علمای کابل اعلام کرد که علمای افغان در این نشست شرکت خواهند کرد و گروه طالبان هم از نشست‌های صلح باید حمایت کند.

این بگومگوها در شرایطی مطرح گردیده که گروه طالبان بامداد امروز دوشنبه بالای ولسوالی "اناردره" ولایت فراه حمله کردند و مرکز فرماندهی پولیس این ولسوالی را تصرف کردند.

نصرت رحیمی، معاون سخن‌گوی وزارت داخله امروز دوشنبه 12 مارس تأیید کرد که شب گذشته بخش‌هایی از ولسوالی اناردره بدست طالبان سقوط کرده بودند و اکنون نیروهای امنیتی این مناطق را دوباره پس گرفته‌اند.

ولایت فراه در غرب افغانستان یکی از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود که گروه طالبان در شماری از ولسوالی‌های آن ولایت فعالیت گسترده دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید