پاکستان: 43 درصد خاک افغانستان در کنترل طالبان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه پاکستان به تازگی اعلام کرد که طالبان به پاکستان نیاز ندارند؛ چون 43 درصد خاک افغانستان در کنترل طالبان می‌باشد.

خواجه محمد آصف وزیر خارجه پاکستان گفت، با موجودیت حضور فزیکی آمریکا در افغانستان هنوزهم طالبان تقریبأ به نیم از خاک افغانستان تسلط یافته‌اند.

او تاکید کرد، امریکا همواره پاکستان را به حمایت از گروه‌های طالبان و شبکه حقانی متهم می‌کند اما گروه طالبان با حضور امریکا توانسته 43 درصد خاک افغانستان را در اختیار داشته باشد.

به گزارش شماری از خبرگزاری‌های پاکستان، وزیر خارجه پاکستان افزود، ایالات متحده تلاش دارد تا اسلام‌آباد به فرمان امریکا فعالیت کند اما پاکستان هرگز فرمان واشنگتن را نخواهد پذیرفت.

خواجه محمد آصف در سخنانش به روند صلح افغانستان اشاره کرده گفت، صلح خواست مردم پاکستان و افغانستان است نه قدرت‌های جهان.

او خطاب به آمریکا گفت، ارتش امریکا نیرومندترین ارتش در سطح جهان است اما نتوانسته تولید مواد مخدر در افغانستان را کنترول کند.

تا کنون مقام‌های افغانستان و امریکا در قبال گفته‌های وزیر خارجه پاکستان واکنشی نشان نداده‌اند.

قابل ذکر است که اخیرأ بخصوص با روی کارآمدن حکومت دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده امریکا روابط واشنگتن و اسلام آباد متشنج گردیده و بیشتر همکاری مالی امریکا با پاکستان کاهش یافت.

امریکا همواره هشدار داده‌است که اگر پاکستان در قبال تعهدات‌اش در زمینه مبارزه با گروه‌های "تروریستی" در خاک این کشور وفادار نباشد، واشنگتن تمام همکاری مالی‌اش را با اسلام آباد قطع خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید