وزارت دفاع افغانستان: 57 مخالف دولت در نقاط مختلف کشور کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان روز یک‌شنبه 11 مارس اعلام کرد که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی در نقاط مختلف این کشور 57 تن از مخالفان مسلح دولت به شمول یک فرمانده محلی طالبان کشته و 38 تن دیگر آنا زخم برداشتند.

بر اساس خبرنامه وزارت دفاع ملی افغانستان، این افراد در جریان 24 ساعت گذشته در نتیجه عملیات مشترک و نیروهای تهاجمی و امنیتی افغان کشته و زخمی شدند.

این عملیات‌ها علیه مخالفان مسلح دولت در ولایت‌های لغمان، کاپیسا، غزنی، پکتیکا، کندهار، زابل، ارزگان، فراه، بغلان، فاریاب، کندز و هلمند راه اندازی شده بود.

در این خبرنامه آمده است: "در ولسوالی بالا بلوک ولایت فراه 24 تن دهشت افگن کشته، 12 تن زخمی ، 3 عراده موتر دو عراده موتر سایکل و یک مرکز سوق اداره دشمن ازبین برده شده، در ولسوالی نهر سراج، نادعلی و گرشک ولایت هلمند 14 تن دهشت افگن بشمول یک تن قوماندان محلی طالبان ملانجیب کشته، 12 تن زخمی، یک عراده موتر مملو از مواد انفجاریه، 51 کیلو گرام مواد انفجاریه و 3 باب قرارگاه دشمن از بین برده شده و در ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز 9 تن دهشت افگن کشته و 5 تن زخمی گردیده‌اند".

در خبرنامه تاکید شده است: "طی 24 ساعت گذشته 12عملیات تصفیوی پلان شده و 61 عملیات خاص در9 ولایت کشور راه اندازی گردیده نیروهای هوائی 82 پروازهوائی به حمایت نیروهای اردوی ملی اجرا نموده و 6 ضربه هوائی به لانه‌های دشمن وارد نموده‌اند."

در همین حال، گروه طالبان با نشر خبرنامه‌ای این گفته‌های وزارت دفاع افغانستان را رد کرده و آنرا یک "پروپاگند" خواندند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان مدعی شد که طی 48 ساعت گذشته فقط در ولایت‌های فراه و تخار افغانستان بیش از 100 تن ازسربازان افغان کشته و زخمی شدند.

در خبرنامه طالبان آمده است که در نتیجه حملات این گروه ده‌ها تن از سربازان افغان در ولایت‌های فراه، پکتیا، ننگرهار، غزنی و ارزگان نیز تلفات دیده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید