حمله انتحاری داعش در کابل 9 قربانی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در نتیجه یک حمله خونین انتحاری امروز جمعه 9 مارس 2018 در شهر کابل پایتخت افغانستان 9 نفر کشته شدند و 18 نفر دیگر زخم برداشتند.

بر اساس گزارش منابع خبری افغانستان، مقام‌های امنیتی کابل تایید کردند، در این حمله 9 نفر کشته شدند و 18 نفر دیگر زخم برداشتند که بیشتر قربانیان غیرنظامیان هستند.

پلیس کابل گفت، این رویداد ساعت 11:30 قبل از ظهر در حوزه ششم امنیتی در نزدیکی مصلای عبدالعلی مزاری در ساحه دشت برچی شهر کابل رخ داد.

شاهدان عینی گفتند، این حمله انتحاری زمانی رخ داد که محمد محقق رهبر سیاسی مردم هزاره در حال سخنرانی بود.

گروه داعش مسئولیت این حمله خونین انتحاری را به عهده گرفته و مدعی شد، هدف این حمله مراسم تجلیل از 23مین سالگرد جان باختن عبدالعلی مزاری رهبر پیشین حزب وحدت ملی افغانستان بوده است.

این مراسم بامداد امروز جمعه از سوی محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و معاون رییس اجراییه حکومت وحدت ملی این کشور در "مصلای عبدالعلی مزاری" در ساحه دشت برچی درغرب کابل برگزار شده بود.

afghn
afghn


ارگ ریاست جمهوری افغانستان با انتشار خبرنامه‌ای این حمله را محکوم کرده و نوشت:" هدف قراردادن مردم و تجمعات آنان، جنایت ضد بشری بوده و در مغایرت با ارزش‌های اسلامی و حقوق بشری قرار دارد و عاملین آن مستحق شدیدترین مجازات اند."

از سوی دیگر، گروه طالبان با انتشار خبرنامه‌ای اعلام کرد، این حمله از سوی افراد این گروه رخ نداده و طالبان در حمله امروز کابل دست ندارند.

عبدالعلی مزاری بنیان‌گذار و اولین رهبر حزب وحدت اسلامی در ماه حوت سال 1373 در جنوب شهر کابل به دست افراد مسلح وابسته به گروه طالبان دستگیر شد و بتاریخ 22 حوت همان سال از سوی طالبان به قتل رسید.

محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان اخیرآ لقب " شهید وحدت ملی" را به عبدالعلی مزاری داد و تاکید کرد، عبدالعلی مزاری برای تحقق عدالت اجتماعی و تأمین وحدت ملی جان شانرا قربانی کرد.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید