دنمارک سالانه 86 میلیون دالر به افغانستان کمک می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه دنمارک اعلام کرد، این کشور متعهد است که سالانه 86 میلیون دالر برای افغانستان کمک کند.

اندريس ساموئلسن وزیر خارجه دنمارک در دیدار با صلاح الدین ربانی وزیر خارجه افغانستان در شهر کوپنهاگن گفت، دنمارک تصمیم دارد بر علاوه کمک‌های مالی سربازان‌اش را نیز در افغانستان از 100 سرباز به 155 سرباز افزایش دهد.

وزیر خارجه دنمارک افزود، دنمارک به تعهدات‌اش در قبال افغانستان پایدار بوده و همکاری‌های درازمدت‌اش را با افغانستان ادامه می‌دهد.

او علاوه کرد:" جهت پشتیبانی، آموزش، مشوره دهی و تقویت نیروهای امنيتی افغانستان در امر مبارزه با تروریزم و افراط گرایی و آوردن صلح و امنیت در افغانستان، حکومت شاهی دنمارک تعهد نموده است تا تعداد عساکر خویش را از 100 تن به 155 تن افزایش دهد."
در همین حال، صلاح الدین ربانی وزیر خارجه افغانستان بمنظور تمدید توافقنامه همکاری‌های درازمدت میان افغانستان و دنمارک به شهر کوپنهاگن پایتخت دنمارک سفر کرده گفت، این توافقنامه همکاری تا سال 2020 میلادی تمدید شد.

وزارت خارجه افغانستان با انتشار خبرنامه‌ای نوشت:" اين موافقتنامه در سال 2013 امضا شده و تا سال 2017 اعتبار داشت كه پس از پايان ميعاد اوليه، وزرای امور خارجه دو كشور آن را برای سه سال ديگر تمديد نمودند. بربنیاد این موافقتنامه، کشور شاهی دنمارک سالانه مبلغ 86 میلیون دالر به افغانستان در عرصه های مختلف کمک می نماید."

صلاح الدین ربانی وزیر خارجه افغانستان در دیدار با وزیر خارجه دنمارک گفت:"دولت و مردم افغانستان کمک‌های سخاوتمندانه کشور شاهی دنمارک را هرگز فراموش نخواهند کرد".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید