سویس سالانه 35 میلیون دالر به افغانستان کمک می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کشور سویس تعهد کرد که سالانه 35 میلیون دالر به حکومت افغانستان کمک خواهد کرد و قرار است این کمک‌ها در زمینه پروژه‌های انکشافی به مصرف برسند.

وزارت مالیه افغانستان با انتشار خبرنامه‌ای نوشت، در این زمینه یک توافقنامه دو جانبه میان اکلیل حکیمی وزیر مالیه افغانستان و توماس کولی، سفیر غیر مقیم سویس برای افغانستان دیروز سه شنبه در کابل امضاء شد.

اکلیل حکیمی وزیر مالیه افغانستان گفت، این کمک‌ها براساس تعهدات کشور سویس در نشست بروکسل انجام شده است و کمک‌های سویس شامل بودجه ملی می‌گردد و در بخش‌های انکشافی، فنی و بشردوستانه به مصرف قرار خواهد گرفت.

حکیمی افزود:"هدف از امضاء این موافقتنامه ایجاد چارچوب انکشافی به منظور تقویت هرچه بیشتر روابط میان دو کشور، همکاری‌های تخنیکی، کمک‌های بشردوستانه و تقویت همکاری‌های مالی میان دو کشور است."

در همین حال، توماس کولی، سفیر غیر مقیم سویس برای افغانستان گفت:" کمک‌های ما به افغانستان طولانی مدت بوده و از دهه هفتاد بدینسو در افغانستان فعالیت داریم. کمک‌های ما عمدتاً در بخش‌های ملکی بوده و افغانستان را در سکتورهای زراعت، معارف، صحت عامه و توسعه اقتصادی و اجتماعی کمک مینمائیم. این تفاهمنامه چارچوب حقوقی را برای همکاری‌های مشترک میان دو کشور تشکیل می-دهد."

کشور سویس در نشست بروکسل تعهد کرد، که 104 میلیون دالر به کشور افغانستان کمک می‌کند و سویس یکی از کشورهای کمک کننده به افغانستان به شمار می‌رود.

براساس منابع خبری افغانستان، کشور سویس از 16 سال تا کنون 500 میلیون دالر به افغانستان کمک کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید