طرح جدید وزارت دفاع ملی افغانستان زیر نام "ارتش منطقه‌یی"

شمار کل نیروهای امنیتی افغانستان از 190 هزار به 390 هزار تن افزایش می‌یابد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان طرحی جدیدی را زیرنام "ارتش منطقه‌یی" آماده کرده تا بربنیاد آن 36 هزار نیروهای دیگر به صفوف ارتش این کشور بپیوندند.

بر اساس اعلامیه‌ وزارت دفاع ملی افغانستان، نیروهای که قرار است عضو "ارتش منطقه‌یی" باشند، سربازان و افسران پیشین نظامی خواهند بود و مدریت آنان به دوش این وزارت خواهد بود.

دولت وزیری، سخن گوی وزارت دفاع در این باره گفته است: "امر و حکم رییس جمهور همه َآماده است و اجرا شده، تنها سر تشکیلاتش کار جریان دارد. یک کمیسیون برایش ساخته شده کار می‌کنند و هر وقتی که این کار تکمیل شد، کارش آغاز می‌شود".

دولت وزیری در ادامه گفت: "کسی که قومندان از این‌ها تعیین می‌شود، او افسر برحال اردوی ملی می‌باشد. وزارت دفاع می‌تواند که برای یک ماه، دو ماه، پنج ماه او قومندانش باشد یا او را تبدیل کند، یک کس دیگر را بجایش قومندان بسازد".

به گفته وی، این نیروها در سطح ولایت‌های افغانستان انتخاب می‌شوند، از لباس منظم ارتش استفاده می‌کنند، 75 درصد حقوق همچون نیروهای ارتش بدست می‌آورند و سنین آنان بین 20 تا 40 سال خواهد بود.

گفتنی است که در حال حاضر تعداد نیروهای امنیتی افغانستان 190 هزار است و با ایجاد "ارتش منطقه‌یی"، شمار کل نیروهای امنیتی افغانستان به حدود 390 هزار تن خواهد رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید