دو جنگجوی پاکستانی در شرق افغانستان دستگیر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های امنیتی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان امروز سه شنبه 6 مارس اعلام کردند که دو جنگجوی پاکستانی در این ولایت دستگیر شده‌اند.

براساس گزارش رسانه‌های افغانستان، عبدالرحمان رحیمی فرمانده پولیس ولایت ننگرهار امروز در نشست خبری گفت، دو جنگجوی پاکستانی دستگیر گردیده و اعتراف کردند که هدف شان "جهاد در افغانستان" بوده است.

رحیمی افزود، این دو نفر در صفوف گروه طالبان علیه نیروهای امنیتی افغان می‌جنگیدند و دست به کارهای تخریبی می‌زدند.

فرمانده پولیس ولایت ننگرهار در این نشست خبری یادآور شد که دو فرد دیگر از سازندگان واسکت انتحاری داعش نیز دستگیر شدند و یک ذخیرگاه بزرگ مهمات گروه داعش در این ولایت نیز کشف گردیده است.

عبدالرحمان رحیمی گفت، در جریان پنج هفته 162 نفر در پیوند به 122 رویداد جنایی دستگیر شدند و در چند هفته اخیر 30 عملیات راه‌اندازی گردیده که در نتیجه 141 نفر از مخالفان مسلح دولت کشته شده، ده نفر زخمی و 105 نفر دیگر آنان دستگیر گردیدند.

در یک خبر دیگر، بر اثر انفجار یک مین چسپیده به یک تانکر نفت بامداد امروز سه شنبه در ولایت ننگرهار دو نفر کشته شدند و سه نفر دیگر زخم برداشتند که تمام قربانیان غیرنظامیان می‌باشند.

عطاء الله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار با تایید این خبر گفت، این رویداد دز نزدیکی گمرک شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار رخ داد که در نتیجه 40 مغازه آتش گرفتند.

خوگیانی علاوه کرد، این تانکر نفت مربوط به یک شرکت خصوصی بود. تاکنون کسی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید