نیروهای ناتو در شمال و شمال‌شرق افغانستان جابجا می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

قرار است بزودی نیروهای ناتو به منظور مشوره دهی، هماهنگی و حمایت هوایی نیروهای امنیتی افغان در ولایت‌های شمال و شمال‌شرق افغانستان جابجا ‌شوند.

به گزارش منابع خبری، جنت‌گل کروخیل فرمانده لوای اول "قول اردوی 209 شاهین" در ولایت فاریاب افغانستان گفته است که بزودی حدود 60 تن از نیروهای ناتو با تجهیزات نظامی در شهر میمنه مرکز ولایت فاریاب جابه‌جا خواهند شد.

چندی قبل امریکا اعلام کرد که تصمیم دارد 800 مشاور ویژه جنگی‌اش را بمنظور مشاوره‌دهی به نیروهای امنیتی افغان در آینده نزدیک به افغانستان بفرستد.

امریکا اعلام کرده بود که تصمیم دارد به کمک مشاوران ویژه‌اش بجای مشاوره دادن به مقام‌های امنیتی افغان بیشتر به سربازان افغان که در خط اول جنگ قرار دارند مشاوره بدهند.

قرار است این مشاوران بصورت میانگین به تمام واحدهای نظامی در سراسر افغانستان تقسیم شوند تا نیروهای افغان را که در خط اول نبرد قرار دارند از نزدیک مشاوره بدهند.

مقام‌های نظامی امریکا می‌گویند، با روی کار شدن این مشاوران جنگ علیه گروه‌های "تروریستی" در افغانستان بهتر مدیریت خواهد شد.

کاخ سفید گفته است که تصمیم دارد تا آغاز سال جدید خورشیدی شمار از سربازان امریکایی مستقر در افغانستان را به 15 هزار سرباز افزایش دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید