کلیدی‌ترین طراحان حملات داعش در کابل دستگیر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان امروز یکشنبه 4 مارس تایید کرد که دو تن از مهم‌ترین و کلیدترین اعضای گروه داعش در کابل دستگیر شدند.

این ریاست با انتشار خبرنامه‌ای نوشت، عمر مسئول نظامی داعش و احسان الله مسئول جلب وجذب داعش در شهر کابل پایتخت افغانستان دستگیر شده‌اند.

در این خبرنامه آمده‌ است، این دو تن کلیدترین افراد داعش در قسمت سازماندهی حملات گروه داعش در کابل بخصوص در اماکن مذهبی و مساجد شیعیان بودند.

امنیت ملی افغانستان تایید کرد که عمر و احسان الله دو تن از طراحان اصلی حمله انتحاری به مسجد "امام زمان" در خیرخانه کابل بودند که همین دو نفر مهاجمان انتحاری را از ولایت ننگرهار به نزدیکی مسجد امام زمان شهر کابل رسانده بودند.

مهاجمان انتحاری وابسته به گروه داعش در ماه سنبله سال جاری خورشیدی بالای نمازگذاران در مسجد "امام زمان" در خیرخانه شهر کابل حمله کردند که در نتیجه 20 نفر کشته شدند و بیش از 30 نفر دیگر زخم برداشتند.

20 دانشجو در کابل عضو داعش شدند

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان در خبرنامه‌اش نوشته است که عمر و احسان الله تحصیل کرده‌اند و در میان دانشجویان نیز فعالیت داشتند.

بر اساس این خبرنامه، این دو فرد از سازماندهان ارشد گروه داعش در کابل بودند و در حدود 20 تن از دانشجویان و دیگر افراد نسبتأ تحصیل کرده را در کابل به عضویت گروه داعش درآورده‌اند.

این دو فرد وابسته به گروه داعش از طراحان اصلی حملات داعش در کابل بودند و بیشتر اهداف حملات انتحاری گروه داعش را تعیین می‌کردند.

در خبرنامه ریاست امنیت ملی افغانستان آمده است:" حملاتی را که داعش مسئولیت آن را به عهده می‌گیرد، از جانب مثلث لشکر طیبه، داعش و شبکه حقانی و معمولا در هماهنگی میان این سه گروه انجام می‌شود اما برای خدشه دار ساختن اذهان عامه، مسئولیت آن را تنها داعش به عهده می‌گیرد."

گروه داعش از چند سال به این‌طرف حملات شدید بالای عبادتگاه‌ها و اماکن مذهبی در افغانستان انجام داده است که براساس گزارش نمایندگی سازمان ملل متحد در کابل، فقط در شش حمله خونین گروه داعش در عبادتگاه‌ها در سال 2017 بیش از 160 نفر کشته و 252 نفر دیگر زخم برداشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید