پیروزی افغانستان در مسابقات اسکی در مقابل بریتانیا و امریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

افغانستان در مسابقه جهانی اسکی در مقابل بریتانیا و امریکا که روز جمعه 2 مارس در دره فولادی بامیان این کشور برگزار شده بود برنده شد.

به گزارش خبرگزاری "هشدار"، این مسابقات ورزشی از هشت سال به این طرف، در دامنه‌های کوه بابا افغانستان با اشتراک دختران و پسران برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، قرار بود در این مسابقات در اسکی در بامیان افغانستان، ورزش‌کاران از 15 کشور شرکت کنند، اما به دلیل نبود پروازهای هوایی و ناامنی راه‌های مواصلاتی این ولایت، ورزشکاران 12 کشور اشترک کرده نتوانستند و این مسابقه تنها میان 50 ورزش‌کاران افغانستان، بریتانیا و امریکا برگزار شد.

"مجتبی حسنی" در میان مردان مقام اول را در این مسابقه کسب کرد و "تاکین کاپا" از بریتانیا مقام دوم و "مهدی" از افغانستان همچنان مقام سوم را به دست آورد.

علی شاه فرهنگ یکی از برگزار کننده‌گان این مسابقه گفته است، مسابقه امسال زیر نام "افغان اسکی چلینج" برگزار شده و سال آینده قرار است به نام "افغان اسکی در المپیک" ثبت شود.

وی گفت: "هدف از راه اندازی چنین مسابقات، ترویج ورزش اسکی، رشد جوانان در بخش ورزش و دوری جوانان از اعتیاد به مواد مخدر می باشد".

همچنان در بخش بانوان، "فاطمه نظری" از افغانستان مقام اول را در این مسابقه کسب کرد.

قابل یاد آوری است که ولایت بامیان افغانستان به دلیل داشتن امنیت خوب و کوه‌های پر از برف در فصل زمستان از چند سال به این طرف مسابقات اسکی در آن برگزار می‌شود و سالانه صدها هزار توریس برای بازدید از این ولایت از ولایت‌های مختلف افغانستان و کشورهای دور و نزدیک جهان سفر می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید