طی یک هفته نیروهای امنیتی افغان 302 "هراس‌افگن" را کشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور داخله افغانستان روز شنبه 3 مارس 2018، اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور در یک هفته گذشته 302 تن مخالف مسلح این کشور را کشتند.

بر اساس خبرنامه وزارت امور داخله افغانستان، در یک هفته گذشته نیروهای امنیتی این کشور توانستند، 302 تن از مخالفان مسلح دولت افغانستان به شمول افراد کلیدی این گروه‌ها را بکشند.

بر اساس این خبرنامه، امنیت ملی و ارتش افغانستان در یک هفته گذشته 111 عملیات مشترک بر علیه گروه‌های مخالف دولت این کشور انجام دادند که در نتیجه آن، 187 تن وابسته به گروه‌های مخالف دولت افغانستان زخمی شدند.

در خبرنامه وزارت امور داخله افغانستان همچنان آمده است که 28 "هراس‌افگن" دیگر از سوی نیروهای امنیتی این کشور بازداشت شده‌اند.

این عملیات‌‌ها، در ولایت های غزنی، پکتیکا، میدان وردک، لوگر، زابل، کندهار، ارزگان، هلمند، غور، فراه، فاریاب، جوزجان، کندز، بدخشان، پروان، کاپیسا، ننگرهار و پکتیا افغانستان راه اندازی شده بود.

در این عملیات‌ها 27 میل سلاح مختلف، 208 فیر مرمی سلاح‌های سنگین و 66 حلقه ماین نیز به دست نیروهای امنیتی افغان افتاده است.

وزارت امور داخله افغانستان همچنان تأکید کرده است که این عملیات‌ها هنوز ادامه دارد و قرار است در برخی ولایت‌های دیگر افغانستان نیز انجام شود.

این در حالی است که مسئولان امنیتی این کشور امروز شنبه 3 مارس اعلام کردند که شهروندان ایرانی و پاکستانی در صفوف گروه طالبان قرار دارند و علیه نیروهای امنیتی افغان می‌جنگند.

غلام داوود تره‌خیل، فرمانده پولیس زون 505 این کشور گفته است که بر اساس اطلاعات کشفی شهروندان ایرانی، پاکستانی و شماری از کشورهای آسیای میانه در صفوف طالبان حضور دارند و علیه نیروهای امنیتی افغان می‌جنگند.

به گفته وی، این جنگجویان خارجی آموزش مسلکی نظامی دارند و در تشکیلات قطعه سرخ طالبان در ولایت‌ هلمند افغانستان فعالیت می‌کنند.

وی در ادامه گفت، این جنگجویان خارجی افراد وابسته به گروه طالبان را در بخش‌های استفاده از اسلحه لیزری و دوبین‌های شب‌بین، آموزش می‌دهند.

همچنان روز گذشته مقام‌های امنیتی ولایت هلمند از دست‌گیری یک شهروند آلمان که همراه با طالبان علیه نیروهای امنیتی این کشور می‌جنگید خبر دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید