رییس پیشین امنیت ملی افغانستان: صلح را اول در کابینه برقرار کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امرالله صالح رییس پیشین امنیت ملی افغانستان در صفحه‌ای رسمی فیسبوک‌اش نوشت، اگر میخواهید طالبان صلح کنند باید صلح را اول در کابل و کابینه حکومت برقرار سازید.

صالح افزود، صلح وقتی تأمین می‌گردد که میان نیروهای سیاسی افغانستان اتحاد و یک پارچگی بوجود آیند.

رییس پیشین امنیت ملی افغانستان نوشته است:" راه صلح از کابل و کابینه می‌گذرد. دشمن با ساختاری که رهبری‌اش زیر هیچ نوع فشار نیست، چگونه می‌تواند صدای صلح حکومتی را که کابینه‌اش فغان از گسست و چندپارچگی می‌زند جدی بگیرد؟"

او اشاره به سران سیاسی افغانستان تاکید کرده‌ است:" اگر می‌خواهید طالب را شکست یا وادار به صلح بسازید اول باید صلح را در کابینه و در کابل برقرار سازید".

این گفته‌های امرالله صالح رییس پیشین امنیت ملی افغانستان در رابطه به طرح پیشنهادی صلح حکومت افغانستان برای طالبان بیان شده‌است.

اشرف غنی رییس جمهور افغانستان دیروز چهارشنبه در نشست "پروسه کابل" به حضور نمایندگان 25 کشور اعلام کرد، اگر طالبان خواست‌های صلح ما را بپذیرد، حکومت کابل آماده‌ است تا طالبان را به عنوان یک جریان سیاسی به رسمیت بشناسد در کابل و ولایت‌های این کشور دفتر سیاسی بدهد.

اما گروه طالبان در مورد طرح پیشنهادی صلح حکومت افغانستان مخالفت شدید خود را اعلام کرده گفت، این طرح یک پیشنهاد صلح نیست بلکه یک توطئه می‌باشد.

گروه طالبان با انتشار خبرنامه‌ای نوشت، طرح پیشنهادی حکومت افغانستان در نشست "پروسه کابل" یک پیشنهاد "غیرمنطقی" بوده و حکومت کابل هدف دارد تا طالبان تسلیم شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید