.
.
.

نشست سه جانبه افغانستان، هند و آمریکا در کابل دایر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نشست سه جانبه افغانستان، هند و آمریکا امروز چهارشنبه 28 فوریه در شهر کابل پایتخت افغانستان برگزار شد.

وزارت خارجه افغانستان با انتشار خبرنامه‌ای نوشت، این نشست سه جانبه قبل از برگزاری دومین نشست "پروسه کابل" میان نمایندگان هر سه کشور برگزار گردید.

در این خبرنامه آمده است، در این نشست نمایندگان هر سه کشور تازه‌ترین تحولات و همکاری در زمینه‌ای انرژی، تجارت اقتصاد را به اشتراک گذاشتند.

در این خبرنامه آمده است:" رؤسای هیئت‌های آمریکا وهند ضمن استقبال و تبریک گفتنِ ابتکارات دولت افغانستان در عرصه‌های مهم انکشافی، بر حمایت و پشتیبانی کشورهای شان از تلاش‌ها و ابتکارات یادشده تاکید کردند. هر سه جانب با اشتراک گذاشتن تحولات تازه، اقدامات مشخصی را در راستای دست یابی به اهداف تعیین شده، مورد بحث وتبادل نظر قرار دادند. نشست متذکره با راه اندازی یک نشست تخنیکی دیگر در سطح رؤسای عمومی در آیندۀ نزدیک پیگیری خواهد شد."

حکمت خلیل کرزی معین سیاسی وزارت خارجه افغانستان، الیس ولز دستیار اول معاون وزارت خارجه آمریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی و دکتردیپک میتال معاون وزارت خارجه هند به عنوان نمایندگان این سه کشور در این نشست سه جانبه شرکت کرده بودند.

از سوی دیگر، دومین نشست "پروسه کابل" نیز بامداد امروز چهارشنبه با اشتراک نمایندگان 25 کشور و سه سازمان بین المللی در کابل برگزار شد.