فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مشاور امنیت ملی افغانستان: سعودی جنگ افغانستان را نامشروع می‌داند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان پس از سفرش به پادشاهی سعودی در کابل گفت، ریاض جنگ کنونی افغانستان را یک جنگ نامشروع می‌داند.

  اتمر افزود، مقام‌های سعودی از فعالیت‌های روزافزون گروه‌های "تروریستی" و رشد مواد مخدر در منطقه ابراز نگرانی کردند.

  مشاور امنیت ملی افغانستان علاوه کرد، مقام‌های سعودی تعهد کردند که افغانستان را در تمام بخش‌ها بخصوص در زمینه مبارزه با گروه‌های "تروریستی" حمایت و همکاری می‌کنند.

  محمد حنیف اتمر گفت، در این سفر از مقام‌های سعودی خواسته است تا فشارهایش را بالای پاکستان افزایش دهند، چون رشد شبکه‌های "تروریستی" در پاکستان به زیان سعودی، افغانستان و منطقه می‌باشد.

  از سوی دیگر، قادرشاه سخنگوی مشاور امنیت ملی افغانستان گفته است:" در این دیدار، روی مبارزه با دهشت‌افگنی، راه‎های آشتی و صلح، همکاری‎های دوجانبه امنیتی بین دو کشور، جلوگیری از تولید و قاچاق مواد مخدر و سایر مسایل، به خصوص فراهم‌آوری تسهیلات برای کارگران و تاجران افغان مقیم در عربستان سعودی گفت‎وگوی مفصل صورت گرفت."

  محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی حکومت وحدت ملی افغانستان روز یکشنبه هفته گذشته به دعوت رسمی شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد، نایب رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی به ریاض سفر کرد و با مقام‌های آن کشور دیدار نمود.

  تبلیغات