.
.
.

13 طالب در عملیات نظامیان افغان در بغلان کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از آغاز عملیات "البرز 24" روز یک‌شنبه 25 فوریه از سوی نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی تاله و برفک ولایت بغلان افغانستان 9 تن از گروه طالبان کشته و چهار تن دیگر آنان زخم برداشتند.

به گفته مسئولان امنیتی ولایت بغلان، در نخستین روز آغازعملیات "البرز 24" که از سوی نیروهای ارتش، پولیس و امنیت ملی افغانستان راه‌اندازی شده است در این ولایت 9 تن از گروه طالبان کشته شدند و این عملیات هنوز ادامه دارد.

به گفته این مسئولان، چندین پایگاه و ایست‌های بازرسی طالبان که برای باج‌گیری از وسایط استفاده میشدند، نابود شده و نیروهای افغان در حال پیشروی هستند.

به گفته مسئولان امنیتی بغلان طالبان در ولسوالی تاله و برفک از وسایط ذغال سنگ مالیه جمع آوری میکردند که با راه‌اندازی این عملیات بخش از چشمه‌های عایداتی این گروه قطع شده است.

این در حالی است که روز گذشته وزارت امور داخله افغانستان با نشر خبرنامه‌یی از تلفات "هراس‌افگنان" در نبرد بانیروهای امنیتی و دفاعی این کشور در یک هفتۀ گذشته خبر ‌داد.

بر اساس خبرنامه وزارت امور داخله افغانستان، نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور در جریان هفتۀ گذشته در 18 ولایت عملیات راه‌اندازی کردند که در آن دست‌کم 290 تن از گروه‌های "هراس‌افگن" به شمول افراد کلیدی‌شان کشته شده و 120 تن دیگرشان زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم