.
.
.

امریکا 800 مشاور ویژه جنگی به افغانستان می‌فرستد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امریکا تصمیم دارد 800 مشاور ویژه جنگی‌اش را بمنظور مشاوره‌دهی به نیروهای امنیتی افغان در آینده نزدیک به افغانستان بفرستد.

نشریه "میلیتری" با انتشار گزارشی نوشت، روند فرستادن این مشاوران به افغانستان آغاز گردیده و قرار است در هفته‌های آینده تمام این مشاوران وارد کابل شوند.

در این گزارش آمده است، امریکا تصمیم دارد به کمک مشاوران ویژه‌اش بجای مشاوره دادن به مقام‌های امنیتی افغان بیشتر به سربازان افغان که در خط اول جنگ قرار دارند مشاوره بدهند.

براساس این گزارش، قرار است این مشاوران بصورت میانگین به تمام واحدهای نظامی در سراسر افغانستان تقسیم شوند تا نیروهای افغان که در خط اول نبرد قرار دارند از نزدیک مشاوره بدهند.

مقام‌های نظامی امریکا می‌گویند، با روی کار شدن این مشاوران جنگ علیه گروه‌های "تروریستی" در افغانستان بهتر مدیریت خواهد شد.

این نشریه نوشته است، کاخ سفید تصمیم دارد تا آغاز سال جدید خورشیدی شمار از سربازان آمریکایی مستقر در افغانستان را به 15 هزار سرباز افزایش دهد.

در همین حال، شماری از منابع خبری گزارش داده‌اند، یک گروه از این مشاوران ویژه امریکا وارد کابل گردیده و با استقبال گرم جان نکلسون فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان روبرو شده است.

افغانستان یکی از ناامن‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود و بیش از یک دهه است که نیروهای ناتو و آمریکا در افغانستان علیه گروه‌های مخالف دولت این کشور جنگ دارند اما تا کنون صلح و امنیت در آن جایگزین جنگ نشده است.