.
.
.

حزب جمعیت اسلامی افغانستان: در مورد والی سمنگان هیچ‌ توافقی با ارگ نکردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حزب جمعیت اسلامی افغانستان در واکنش به کنار رفتن عبدالکریم خدام، والی پیشین سمنگان روز سه‌شنبه 20 فوریه اعلام کرد که این حزب با ارگ ریاست جمهوری این کشور در مورد والی سمنگان هیچ‌گونه توافقی نکرده است.

به گزارش روزنامه "اطلاعات روز"، محی‌الدین مهدی، عضو حزب جمعیت اسلامی افغانستان گفته است که عبدالکریم خدام به خواست خودش از مقام‌ این ولایت کنار رفته است و این حزب در مورد خدام هیچ نوع توافقی با ارگ ریاست جمهوری این کشور نداشته است.

عبداللطیف ابراهیمی، والی جدید سمنگان با تدابیر شدید امنیتی صبح امروزسه‌شنبه 20 فوریه از سوی تیمور شاران، معین پالیسی اداره مستقل ارگان‌های محل افغانستان، رسمآ به عنوان والی این ولایت معرفی شد.

تصویرهای که از رفتن آقای ابراهیمی به ولایت سمنگان در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده، نشان می‌دهد تعدادی از نیروهای امنیتی با تانک‌های نظامی او را همراهی کرده است.

این در حالی است که عبدالکریم خدام دو روز قبل در واکنش به برکناری‌اش از سوی ریاست‌جمهوری این کشور اعلام کرد که از مقامش کنار نمی‌‌رود و منتظر تصمیم حزب جمعیت اسلامی می‌ماند.

یک روز پس از سرباز زدن عبدالکریم خدام از فرمان حکومت این کشور، روز گذشته حزب جمعیت اسلامی نیز برکناری وی را «ناموجه» و «تک روانه» عنوان کرده بود.

از سوی دیگر شماری از اعضای مجلس سنای افغانستان در نشست روز دوشنبه 19 فوریه گفتند که حکومت مرکزی باید علیه کسانیکه فیصله حکومت را قبول ندارند، از گزینه نظامی کار بگیرد.

شماری از اعضای مجلس سنای این کشور در واکنش به رد کنار رفتن والیان بلخ و سمنگان پس از برکناری‌شان از سوی ریاست جمهوری گفتند، اگر حکومت در این زمینه جدی برخورد نکند، در آینده بیشتر با چنین مشکلات مواجه خواهد شد.

این درحالی است که پیش از این، عطامحمد نور والی پیشین بلخ نیز برکناری‌اش از سوی حکومت مرکزی را رد کرد و این مشکل هنوز حل ناشده باقی مانده است.