.
.
.

با وجود مخالفت والی سابق سمنگان با کنار رفتن والی تازه این ولایت رسماً آغاز به کار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبداللطیف ابراهیمی والی تازه گماشته شدۀ سمنگان افغانستان سه‌شنبه 20 فوریه ازسوی هیأتی از حکومت مرکزی این کشور معرفی و به کارش آغاز کرد.

به گزارش شبکه خبری "طلوع نیوز"، اطراف ساختمان دفتر والی را نیروهای امنیتی افغان احاطه کردند.

اداره مستقل ارگان‌های محل افغانستان شنبه 17 فوریه اعلام کرد که بر اساس پیشنهاد این اداره و منظوری ریاست جمهوری این کشور، والیان شش ولایت تغییر و تبدیل شده‌اند اما در پی آن عبدالکریم خدام، والی سمنگان گفت که حکم برکناری‌اش را نمی‌پذیرد و در این زمینه، منتظر تصمیم حزب جمعیت اسلامی و بزرگان قومی ترکمن است.

یک روز پس از سرباز زدن عبدالکریم خدام از فرمان حکومت این کشور، روز گذشته حزب جمعیت اسلامی نیز برکناری وی را «ناموجه» و «تک روانه» عنوان کرده بود.

از سوی دیگر شماری از اعضای مجلس سنای افغانستان در نشست روز دوشنبه 19 فوریه گفتند که حکومت مرکزی باید علیه کسانیکه فیصله حکومت را قبول ندارند، از گزینه نظامی کار بگیرد.

شماری از اعضای مجلس سنای این کشور در واکنش به رد کنار رفتن والیان بلخ و سمنگان پس از برکناری‌شان از سوی ریاست جمهوری گفتند، اگر حکومت در این زمینه جدی برخورد نکند، در آینده بیشتر با چنین مشکلات مواجه خواهد شد.

این درحالی است که پیش از این، عطامحمد نور والی پیشین بلخ نیز برکناری‌اش از سوی حکومت مرکزی را رد کرد و این مشکل هنوز حل ناشده باقی مانده است.