.
.
.

از این بعد به تجار خارجی هنگام ورود در فرودگاه کابل ویزا افغانستان اعطا می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حکومت افغانستان روز دوشنبه 19 فوریه روند اعطای ویزا این کشور هنگام ورود در میدان هوایی کابل را به سرمایه‌گذاران خارجی آغاز کرد.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، از این بعد بازرگانان خارجی نیاز ندارند تا روزها برای گرفتن ویزا این کشور در نمایندگی‌های دیپلماتیک افغانستان در کشور خود منتظر بمانند.

روند توزیع ویزه به بازرگانان خارجی در فرودگاه کابل روز دوشنبه در مراسمی با اعطای ویزا به "بریت دالتن" سرمایه‌گذار امریکایی رسما آغاز شد.

قبل از این، بازرگانان خارجی از نمایندگی‌های دیپلماتیک افغانستان در کشورهای خودشان ویزای این کشور را دریافت می‌کردند.

سمیر رسا، مسئول رسانه‌های مشاور رییس‌جمهوری افغانستان در امور مالی و بانکداری گفت، بازرگانان که خواستار دریافت این نوع ویزا هستند، باید گزارش بانکی تا سقف 100 هزار دالر با خود داشته باشند.

داشتن جواز بازرگانی، سندی که مرتکب جرم نشده باشند، فورم و عکس از لوازم دیگری است که سرمایه‌گذاران خارجی باید هنگام ورود به افغانستان با خود داشته باشند.

فیروزخان مسجدی معاون انکشافی سکتور خصوصی و صنایع وزارت تجارت و صنایع افغانستان، در این باره گفت که این روند، به هدف جذب سرمایه‌ی خارجی در افغانستان آغاز شده است.

عتیق‌الله نصرت رییس اتاق تجارت و صنایع افغانستان نیز گفت، با این کار بازرگانان خارجی تشویق می‌شوند که در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.

بریت دالتن، سرمایه‌گذار امریکایی در افغانستان گفت، اگر مشکلات امنیتی در افغانستان کاهش یابد، سرمایه‌گذاران بیشتری در افغانستان جذب خواهند شد. وی اخذ ویزای بازرگانی از افغانستان را خیلی راحت توصیف کرد.