.
.
.

جان نیکلسون: از برنامه تازه امنیتی کابل حمایت می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جان نیکلسون فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان روز ‌شنبه 17 فوریه در دیدار با وزیر امود داخله این کشور، از برنامه‌های این وزارت به ویژه پلان تازه امنیتی شهر کابل حمایت کرد.

بر اساس خبرنامه وزارت امور داخله افغانستان، در این دیدار ویس احمد برمک وزیر داخله این کشور با جان نیکلسون فرمانده ناتو از پلان جدید امنیتی شهر کابل معلومات داد.

وی گفت: "وزارت امور داخله با تشریک مساعی سایر نهادهای امنیتی، آماده تطبیق پلان امنیتی شهر کابل می‌باشد و در پلان مذکور، چهار نوار امنیتی جهت تامین امنیت بهتر در شهر کابل در نظر گرفته شده است. اکنون تغیيراتی که در سطح رهبری حوزه های امنیتی پولیس شهر کابل به وجود آمده نیز بخشی از پلان امنیتی کابل است".

همچنان، وزارت امور داخله افغانستان صندوق‌های سمع شکایات در تمام حوزه‌های امنیتی پولیس شهر کابل، به منظور چگونگی رضایت مردم از عملکرد مسئولین حوزه‌ها گذاشته است و بررسی آن توسط رهبری وزارت داخله این کشور صورت خواهد گرفت.

جان نیکلسون قوماندان عمومی حمایت قاطع یا ناتو، از برنامه‌های رهبری وزارت امور داخله به ویژه پلان امنیتی شهر کابل حمایت کرده و از تغيیرات و اصلاحاتی که در سطح رهبری حوزه‌های پولیس شهر کابل و در بنادر این کشور، به وجود آمده قدردانی کرد.

وی گفت: "ما آماده هستیم که زمینه برنامه‌های آموزشی و تخصصی را برای مسئولین حوزه‌های امنیتی پولیس کابل که جدیداً از طریق پروسه امتحان رقابتی در این پست‌ها مقرر گردیدند، فراهم کنیم."

بر اساس این گزارش، قرار است پلان تازه امنيتى کابل، تا چند روز دیگر عملى شود.