.
.
.

بعد از والی بلخ، والی برکنار شده سمنگان نمی‌خواهد از مقامش کنار برود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالکریم خدام، والی برکنار شده ولایت سمنگان افغانستان روز یک‌شنبه 18 فوریه در یک نشست خبری اعلام کرد که برکناری‌اش خلاف تعهدات قبلی حزب جمعیت و حکومت است و از مقامش کنار نخواهد رفت.

والی برکنار شده سمنگان گفته است که تا فیصله حزب جمعیت اسلامی به حیث والی به کارش ادامه می‌دهد.

عبدالکرام خدام در این باره گفت که برکناری او خلاف تعهداتی است که در گذشته میان حزب جمعیت اسلامی و حکومت فعلی افغانستان صورت گرفته‌اند.

وی گفت: "این فیصله را قبول نداریم و منتظر فیصله حزب جمعیت و مردم ترکمن هستیم. ما تا فیصله حزب جمعیت و تصمیم بزرگان قوم ترکمن و بزرگان سمنگان به کار خود ادامه می‌دهیم".

قابل ذکر است که محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان والیان شش ولایت این کشور را برکنار و والیان تازه معرفی کرده‌ است.

به نقل از ادارۀ مستقل ارگان‌های محل این کشور، بر اساس پیشنهاد این اداره و منظوری ریاست جمهوری این کشور، والیان شش ولایت تغییر و تبدیل شده‌اند.

دفتر مطبوعاتی اداره مستقل ارگان‌های محل افغانستان گفته است که انورخان اسحاق‌زی، والی بادغیس به حیث والی جدید ولایت لوگر و داکتر شاه‌ جهان، والی پیشین فراه به حیث والی جدید میدان وردک، عبدالجبار نعیمی، والی لغمان به حیث والی جدید قندز به عوض اسدالله امرخیل و عبداللطیف ابراهیمی به حیث والی جدید سمنگان به جای عبدالکریم خدام معرفی شده‌اند.

در عین حال، ادارۀ مستقل ارگان‌های محل افغانستان گفته است که محمد آصف ننگ، والی پیشین فراه به عنوان والی جدید لغمان به عوض عبدالجبار نعیمی و محمد شفیق اسدالله سعید به حیث والی جدید ارزگان از سوی دولت مرکزی معرفی شده‌اند.

قابل ذکر است که ریاست جمهوری افغانستان حدود یک ماه قبل والیان تازه برای ولایت‌های فراه و پروان این کشور نیز معرفی کرد.