.
.
.

اختلاف رییس جمهوری و رییس اجرایی افغانستان بر سر توزیع شناس‌نامه‌های برقی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از آن‌که ارگ ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که در آیندۀ نزدیک روند توزیع شناس‌نامه‌های برقی آغاز می‌شود، اختلاف جدید میان عبدالله عبدالله رییس اجرایی و رییس جمهوری این کشور به وجود آمده ‌است.

به گزارش خبرگزاری "خامه پرس"، ارگ ریاست جمهوری افغانستان تایید کرده‌است که روند بیومتریک بالای رییس جمهوری، بانوی اول، معاون دوم ریاست جمهوری و شماری دیگر از مقام‌های ارشد دولتی این کشور به پایان رسیده‌است.

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری افغانستان گفته‌اند که مقام‌های ارشد حکومت این کشور به عنوان نخستین افرادی خواهند بود که شناس‌نامه‌های برقی را به دست خواهند آورد.

از سوی دیگر، ریاست اجرایی افغانستان خواهان به تعویق افتادن روند توزیع شناس‌نامه‌های برقی شده و خاطر نشان ساخته که باید در این مورد اجماع ملی صورت گیرد.

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان در این باره گفته است که به خاطر دست‌یابی به توافق جمعی در مورد توزیع شناس‌نامه‌های برقی، این روند برای فعلا معطل شود.

این درحالی ا‌ست که چندی قبل کمیسیون مشترک شورای ملی و مجلس سنای افغانستان، طرح تعدیل قانون تعدیل ثبت احوال نفوس این کشور را تایید کرد که بر اساس آن شناس‌‎نامه‌های برقی با درج واژۀ افغان و قوم و دین باید توزیع شود.