فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شهرک عایداتی طالبان در تخار افغانستان تخریب شد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  شهرک عایداتی و محل آموزش‌های نظامی گروه طالبان در ولایت تخار افغانستان بنام "شهرک عمری" از سوی نیروهای امنیتی این کشور به صورت کامل تخریب شده است.

  به گزارش رسانه‌های افغانستان، به نقل از مسئولان محلی تخار، این شهرک در مساحت چهار هزار جریب زمین در ولسوالی "درقد" این ولایت ایجاد شده بود که در آن 1200 دکان به منظور تامین مصارف جنگی گروه طالبان نیز فعالیت داشتند.

  نظام الدین غوری، سرپرست فرماندهی پولیس ولایت تخار در این باره گفته است که تمام سهمداران و خریداران این شهرک اعضای گروه طالبان بودند.

  به گفته وی، در کنار طالبان داخلی تعدادی از شهروندان خارجی نیز برای نگهداری این شهرک با نیروهای امنیتی افغانستان می‌جنگیدند و اکثرا خارجی‌ها در آنجا مسئولیت آموزش نظامی طالبان را داشتند.

  ولسوالی "درقد" ولایت تخار یکی از ولسوالی‌های ناامن در این ولایت بشمار می‌رود. گفته می‌شود گروه طالبان از چندین سال بدین‌سو پایگاه‌های مهم نظامی‌شان را در این ولسوالی ایجاد کرده‌اند.

  این در حالی است که حدود یک هفته قبل ارتش ایالات متحده در یک اقدام بی‌پیشینه 6 فوریه، بم‌های رهبری‌شده را بر طالبان در شمال افغانستان پرتاب کرد.

  این بمباران‌ها بخشی از یک پیکار هوایی 96 ساعته برای نابودسازی مراکز آموزشی و منابع درآمد طالبان از جمله مواد مخدر بوده است.

  از سوی دیگر، محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان گفته است که فشارها بر طالبان در شمال این کشور بیشتر از این خواهد شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران