فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • استخدام‌های غیرقانونی در وزارت صحت عامه افغانستان

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  بر اساس گزارش تازه کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی افغانستان، 23 تن بی‌سواد در بخش‌های مدیریتی در وزارت صحت عامه این کشور، گماشته شده‌اند.

  به گزارش شبکه خبری "طلوع نیوز"، در میان 13562 کارمند وزارت صحت عامه افغانستان 3485 تن فقط فارغ مکتب (مدرسه) هستند و 23 تن بی‌سواد در بست‌ های مدیریتی و 44 تن با تحصیلات میانه در بست‌های 5 و 6 استخدام شده‌اند.

  تداخل وظیفه‌یی میان ریاست‌ها، کمبود کارمندان نظارتی برای نظارت از کارکردهای شفاخانه‌ها و کمبود کارمندان زن از چالش‌های دیگر در وزارت صحت عامه این کشور گفته شده است.

  ناصر تیموری، پژوهشگر دیده‌بان شفافیت افغانستان در این باره گفته است: "اصلاحات در سکتور صحت عامه افغانستان، از جمله ستکورهایی بوده که توجه بسیار کم و در مواردی، اصلأ توجهی در ایجاد اصلاحات در سکتور منابع بشری‌اش، در نظارت داخلی آن نشده است".‌

  قابل ذکر است، یافته‌های گزارش تازۀ کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی افغانستان که در درازای 5 ماه از فعالیت‌های شفاخانه‌ها، مرکزهای بهداشتی و نهادهای مربوط به وزارت صحت عامه در کابل و هفت حوزۀ این کشور آماده شده است، نشان می‌دهد که با وجود پیشرفت‌ها در برخی از بخش‌ها به ویژه در کار عملی سازی برنامه‌ها، مشکلات فراوانی در این وزارت وجود دارند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران