.
.
.

در پی حمله بر هوتل انترکانتیننتال 4 تن از مسئولین این هوتل ممنوع‌الخروج شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع در لوی سارنوالی (دادگاه عالی) افغانستان روز شنبه 10 فوریه از ممنوع‌الخروج شدن ۴ تن از مسئولین هوتل انترکانتیننتال در پی حمله خونین بر این هوتل خبر داد.

به گزارش شبکه خبری "طلوع نیوز"، در پی حمله خونین بر هوتل انترکنتیننتال رییس و سه مقام شرکت امنیتی "کابل – بلخ" که مسئولیت امنیت این هوتل را داشتند، ممنوع الخروج شده‌اند.

حدود دو ماه قبل افراد وابسته به گروه طالبان بر هوتل کنتیننتال حمله کردند که در این حمله 26 تن به شمول چهارده شهروند خارجی کشته شدند و بیش از 20 تن دیگر زخمی برداشتند.

چندی قبل از این حمله مسئولیت امنیت این هوتل از وزارت امور داخله افغانستان به یک شرکت امنیتی خصوصی "کابل – بلخ" واگذار شده بود.

این در حالی بود که شرکت‌های امنیتی خصوصی در افغانستان، در دوره حکومت حامد کرزی رییس جمهوری سابق این کشور ملغا شدند و تنها شماری از آن ها از بهر تأمین امنیت برخی از نهادهای دیپلماتیک اجازه ادامه کار یافتند؛ اما روشن نیست که شرکت "کابل بلخ" چگونه تاکنون فعالیت داشته است.

اکلیل حکیمی، وزیر مالیه این کشور در آن زمان گفت که این کار به خواست مسؤلان هوتل انترکنتیننتال و پس از به رقابت گذاشتن قرارداد تأمین امنیت این هوتل انجام شده است.