.
.
.

امریکا: تا 5 سال دیگر قوای هوایی افغانستان تجهیز و به خود بسندگی خواهد رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش منابع خبری، لینس‌ بُنج، مسؤل هماهنگی حمله‌های هوایی ارتش امریکا گفته است که ایالات متحده تا سال 2023 نیروهای هوایی افغانستان را سه برابر و با تجهیزات عصری، مجهز می‌سازد.

مسئول هماهنگی حمله‌های هوایی ارتش امریکا همچنان از حدود 400 کارخانه تولید مواد مخدر طالبان در افغانستان خبر داده و گفت که روند نابودسازی این کارخانه‌ها از سه ماه به این سو ادامه دارد.

لینس بنج گفت: "ما حملات هوایی تهاجمی را در سراسر افغانستان ادامه خواهیم داد؛ به گونۀ مثال در هلمند، بدخشان، کندز حمله‌هایی انجام دادیم. در جوزجان پناه گاه‌های امن شاخه خراسان داعش را نیز نابود کردیم".

از سوی دیگر دنا وایت سخنگوی وزارت دفاع امریکا گفته است: «با بلند بردن ظرفیت نیروهای افغان، ما می‌خواهیم ببینیم تا این نیروها نبرد را برضد طالبان به پیش ببرند، طالبان گروهی که قاتل است. آنان باید خشونت را متوقف و قانون اساسی افغانستان را بپذیرند و برمیز گفت وگو بنشینند".

اکنون که ایالات متحده بیش از یک هزار سرباز و بخشی از تجهیزات و هواپیماهایش را از خاورمیانه پس از شکست گروه داعش در آنجا به افغانستان انتقال می‌دهد، پنتاگون می‌پذیرد که جنگ افغانستان براس این کشور پس از شانزده سال بار دیگر به اولویت شماره یک در خاورمیانه و جنوب آسیا مبدل شده است.