.
.
.

کمک 100 میلیون دالری هند برای پروژه‌های توسعه‌ای افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

توافق‌نامه کمک 100 میلیون دالری هند برای پروژه‌های توسعه‌ای افغانستان امروز سه‌شنبه 6 فوریه 2018، توسط "منپریت هورا" سفیر هند در کابل و مصطفی مستور، وزیر اقتصاد افغانستان امضا شد.

بر اساس خبرنامه ریاست اجرایی افغانستان، این پروژه‌ها در بخش‌های ایجاد دیوارهای استنادی، آموزش‌وپرورش، بهداشت و دیگر بخش‌های توسعه‌ای در این کشور عملی خواهد شد.

عبدالله‌ عبدالله رییس اجرایی افغانستان درهنگام در مراسم امضای این توافقنامه گفت که این پروژه‌ها مطابق اولویت و نیازمندی‌ مردم در نظر گرفته شده و تأثیر مستقیم در زندگی روزمرهٔ آنان می‌گذارد.

وی تاکید کرد که نباید هیچ تأخیری در عملی‌سازی این پروژه‌ها ازسوی حکومت این کشور، صورت گیرد.

همچنان عبدالله عبدالله رییس اجرایی افغانستان با اشاره به فعالیت‌های تخریبی برخی از کشورها در این کشور گفت: "با موشک‌پراکنی و حمله‌های انتحاری، این کشورها چیزی به‌دست آورده نمی‌توانند. کشورهایی‌که ادعای دوستی با افغانستان دارند، باید آن‌را در عمل ثابت سازند و از هرعملی‌که باعث بی‌ثباتی در افغانستان می‌شود، دوری گزینند."

این گفته‌های رییس اجرایی افغانستان درحالی است که نیروهای سرحدی پاکستان از سه روز به این سو حملات موشکی را به ولسوالی‌های "دانگام و سرکانوی" ولایت کنر، آغاز کرده‌اند.

به گفته مقام‌های محلی کنر افغانستان، تنها در یک شبانه روز، بیش از 180 موشک به این ولسوالی‎ها از سوی پاکستان پرتاب شده است.