.
.
.

وکلای پارلمان افغانستان بجای سفر و حل مشکلات ولایات مربوطه‌شان به دبی سفر می‌کنند؟

70 درصد نمایندگان پارلمان افغانستان برای تعطیلات به دبی رفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سفارت افغانستان در امارات اعلام کرده که 70 درصد نمایندگان برای گذراندن تعطیلات زمستانی خود به دبی سفر کرده‌اند.

خبرگزاری "آسیا" نوشته است که به نظر بسیاری در افغانستان، این نمایندگان باید از فرصت موجود برای سفر به ولایت‌های خود استفاده کنند و از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شوند.

پارلمان افغانستان در حالی به تعطیلات زمستانی رفته‌اند که هنوز جنجال‌ها بر سر درج واژه‌ «افغان» و «قوم» در شناسنامه‌های الکترونیک در این کشور به نتیجه نرسیده، رایزنی سران حکومت فعلی این کشور برای تکمیل کابینه دولت افغانستان و معرفی آنها به پارلمان برای کسب رای اعتماد ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر ادامه کار اعضای پارلمان افغانستان غیرقانونی است. مدت قانونی هر دوره کاری پارلمان افغانستان پنج سال است، اما در حال حاضر اعضای پارلمان این کشور هفت سال است به کار خود ادامه می‌دهند.

از سوی دیگر نیز برخی از نشست‌های پارلمان افغانستان با غیبت عده زیادی از نمایندگان برگزار می‌شود و در بیشتر مواقع میزبان 60 تا 80 درصد از نمایندگان بوده و بارها به‌ دلیل غیبت این نمایندگان بسیاری از موضوعات بررسی نشده‌ است.

برخی نیز بر این باورند که با توجه به وضعیت امنیتی افغانستان و مشکلات بسیار مردم این کشور بهتر بود نمایندگان از فرصت به دست آمده برای سفر به ولایت‌های خود برای بررسی نزدیک مشکلات و دیدار با مردم استفاده می‌کردند.