.
.
.

طرح پلان تازه امنیتی افغانستان

وزیر داخله افغانستان: پلان تازه وضعیت امنیتی کشور بخصوص کابل را بهبود می‌بخشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ویس احمد برمک، وزیر امور داخله افغانستان روز شنبه 3 فوریه، در دیدار با جان نیکلسون فرمانده نیروهای حمایت قاطع در این کشور از طرح پلان تازه امنیتی خبر داد و گفت که با تطبیق آن وضعیت امنیتی در این کشور به ویژه کابل بهبود خواهد یافت.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، به نقل از وزیر امور داخله این کشور، با تطبیق پلان تازه امنیتی به منظور اتخاذ تدابیر بهتر امنیتی در این کشور به خصوص شهر کابل، تغییرات مثبت خواهد آمد.

به گفته وی، تغیرات در سطح رهبری حوزه‌های امنیتی شهر کابل بخشی دیگری ازبرنامه‌های وزارت امور داخله افغانستان جهت بهبود وضعیت امنیتی در شهر کابل است.

وزیر داخله افغانستان گفت: "ما پلان منظم مشترک امنیتی را با سایر نهادهای امنیتی کشور طرح ریزی نموده و در تطبیق آن عنقریب پولیس ملی با تشریک مساعی سایر نیروهای دفاعی و امنیتی برای تامین امنیت کشور به خصوص شهر کابل مشترکاً کار خواهیم کرد".

در همین حال، جان نیکلسون، از این طرح استقبال کرده و گفت که مأموریت حمایت قاطع در افغانستان، برای عملی شدن این پلان همکاری خواهد کرد.

این در حالی است که اخیراً کابل پایتخت افغانستان شاهد چندین حمله خونین بوده است. طی این حملات در سه هفته گذشته بیش از 150 تن کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند.