.
.
.

امنیت ملی افغانستان: با کشف مخفیگاه داعش در کابل از 3 حمله خونین جلوگیری شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان با کشف مخفی‌گاه گروه داعش در ناحیه پنجم شهر کابل، از سه حمله بزرگ انتحاری در کابل، جلوگیری کرده است.

نیروهای ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان، روز سه‌شنبه 30 ژانویه 2018، بزرگترین مخفی‌گاه سلاح و مهمات گروه خود خوانده دولت اسلامی یا داعش در کابل پایتخت این کشور را کشف کردند.

گفته شده که این مخفی‌گاه در یک محل مسکونی در منطقه "قلعه واحد" در مربوطات حوزه پنجم امنیتی شهر کابل کشف شده است.

افراد وابسته به گروه داعش از این مخفی‌گاه سلاح و مهمات در حمله‌های انتحاری و انفجاری در پایتخت افغانستان استفاده می‌کردند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، به نقل از ریاست عمومی امنیت ملی این کشور، افراد وابسته به گروه داعش قصد داشتند تا روزهای آینده سه حمله انتحاری دیگر با استفاده از این مخفی‌گاه راه‌اندازی کنند.

در خبرنامه ریاست عمومی امنیت ملی این کشور آمده است که نیروهای ایت ریاست مخفی‌گاه فوق را تخریب کرده ‌اند.

در این مخفی‌گاه چند میل اسلحه نوع کلاشینکوف، راکت، نارنجک، واسکت‌های انتحاری، انواع مهمات دیگر و لباس‌های نظامی وجود داشته که از سوی نیروهای امنیت ملی افغانستان کشف و ضبط شده است.

این مخفی‌گاه بر بنیاد اعترافات فرد وابسته به گروه داعش که از سوی ریاست امنیت ملی بازداشت شده بود کشف شد.

گفته می‌شود مهاجمانی که روز دوشنبه 29 ژانویه به دانشگاه نظامی در شهر کابل حمله کردند، در همین مرکز نگهداری می‌شدند.

قابل ذکر است که پنج مهاجم انتحاری بامداد روز دوشنبه 29 ژانویه، بر یک دانشگاه نظامی در کابل پایتخت افغانستان حمله کردند که در این رویداد 11 سرباز این کشور کشته و 10 تن دیگر آنان زخمی شدند. مسئولیت این ریداد را گروه داعش به عهده گرفت.