.
.
.

عضو پارلمان افغانستان: پاکستان با راه‌اندازی حملات می‌خواهد استراتیژی امریکا تطبیق نشود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک عضو پارلمان افغانستان در واکنش به حمله روز گذشته درکابل پایتخت این کشور گفت که پاکستان با راه‌اندازی حملات در این کشور به دنبال آن است تا استراتیژی امریکا در افغانستان تطبیق نشود.

به گزارش شبکه خبری "جمهور"، در یک ماه گذشته، چندین حمله خونین در چند ولایت افغانستان به ویژه شهر کابل صورت گرفته که در نتیجه آن صدها نفر کشته و زخمی شده‌اند.

داکتر جعفر مهدوی عضو پارلمان افغانستان بر این باور است که پشت این حملات "تروریستی" دست پاکستان است.

این عضو مجلس پارلمان افغانستان در گفتگو با این شبکه خبری گفت که پاکستان با استفاده از گروه‌های تحت حمایتش در تلاش است تا امریکا را به پیگیری نکردن استراتیژی جدیدش در افغانستان متقاعد کند.

وی گفت: "با توجه به استراتیژی جدید امریکا که به سرکوب گرو‌ه‌های تروریستی به ویژه طالبان تمرکز داشته و پاکستان را نیز به عنوان منبع تمویل این گروه‌ها زیر فشار و تحریم قرار داده، پاکستان تلاش دارد که این استراتیژی را به چالش بکشد".

این عضو مجلس نمایندگان افغانستان گفت: " پاکستان با استفاده از گروه‌های تحت حمایتش همچون طالبان و حقانی می‌خواهد امریکا را متقاعد بسازد که پیگیری این استراتیژی نه تنها مشکل را حل نخواهد کرد بلکه مشکل را برای امریکا و حکومت افغانستان جدی‌تر خواهد ساخت".

روز شنبه 27 ژانویه 2018، یک انفجار نیرومند در چهارراهی صدارت و در نزدیکی ساختمان سابق وزارت داخله افغانستان در کابل پایتخت این کشور رخ داد که بر اثر آن 103 تن کشته و بیش از 169 تن زخمی شدند.

یک مهاجم انتحاری که مواد انفجاری را در یک امبولانس جاسازی کرده بود، در نزدیکی شفاخانۀ جمهوریت در شهر کابل، انفجار داد.
پس از حدود 2 ساعت از این انفجار سنگین طالبان با نشر خبرنامه‌ای مسئولیت آن را به عهده گرفتند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا نیز امروز یک‌شنبه 28 ژانویه در صفحه تویتترش نوشت، حالا وتقش است تا همه کشورها علیه طالبان و ساختار تروریستی حامی آن، دست به اقدام قاطعی بزنند تا این گروه محو شود.

دونالد ترامپ در صفحه توییترش نوشته است که "طالبان، افغان‌های بی‌گناه و پولیس را آماج قرار دادند به طالبان اجازه نمی‌دهیم که پیروز شوند".

وی گفت که عمل نفرت‌انگیز انفجار موتر بمب‌گذاری شده در کابل را محکوم می‌کنیم.

به گفته ترامپ، اکنون زمان آن رسیده تا همه کشورها علیه طالبان و ساختار "تروریستی" حامی آن، دست به اقدام قاطعی بزند تا این گروه محو شود.