.
.
.

اعزام نیروهای ویژه به فراه برای مقابله با طالبان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های محلی فراه افغانستان گفته‌اند که روز شنبه 20 ژانویه 2018، نیروهای ویژه ارتش ملی این کشور برای عملیات گسترده به این ولایت اعزام شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری "افق افغانستان"، در حال حاضر وضعیت امنیتی فراه نگران کننده است، معاون والی فراه، از تیرگی اوضاع امنیتی این ولایت خبر داده و از حکومت این کشور خواسته است که راهبرد مشخص در راستای سرکوب "هراس‌افگنان" در این ولایت روی دست بگیرد.

گفته می‌شود که طالبان به دروازهای ورودی شهر فراه صف کشیده‌اند و این موضوع از سوی معاون والی فراه تایید می‌شود.

بر اساس این گزارش، محمد عارف شاه جهان، والی فراه گفته‌ است که طالبان به جنگ‌افزارهای پیشرفته نظامی، با دوربین شب‌بین مجهز اند و این جنگ‌افزارها ساخته کشور روسیه است.

بحث وجود جنگ‌افزارهای پیشرفته نظامی در دسترس طالبان در ولایت فراه موضوع تازه‌ی نیست. پیشتر محمد ناصر هدایت فرمانده "قول اردوی 207 ظفر" در زون غرب، دسترسی طالبان به این جنگ افزارهای ساخته روسیه را تایید کرده بود.

مقام‌های در فرا افغانستان گفته‌اند که این جنگ‌افزارها توانایی تعیین مسافت و هدف گیری دقیق در تاریکی شب را دارد.

محمد عارف شاه جهان، گفت که گروه طالبان در مرزهای نزدیک ولایت فراه آموزش‌های نظامی می‌بینند و پس از آن به میدان‌های نبرد اعزام می‌شوند.

با این همه، در این اواخر، حملات هوایی نیروهای افغان بر مواضع طالبان در فراه شدت کم پیشینه‌ی یافته است.

اقبال باهر، سخنگوی پولیس فراه گفت که در نتیجه عملیات نیروهای هوایی بر مواضع طالبان در منطقه‌ی «نعل دشت و ننگ آباد» ولسوالی خاک سفید، 17 طالب کشته و 9 تن دیگر آنان زخمی شدند.

در میان کشته شدگان ملا واحد، فرمانده محلی طالبان در این ولایت نیز شامل است.