.
.
.

ارتش افغانستان: داکتران پاکستانی بیماران و زخمیان طالبان را درمان می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های ارتش افغانستان در جنوب غرب این کشور خبر داده‌اند که داکتران پاکستانی در ولایت ارزگان، زخمی‌های طالبان را درمان می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری‌های افغانستان مقامهای افغانستان گفته اند که داکتران در ولایت ارزگان زخمی های طالبان را درمان می‌کنند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، دگروال رحمت شاه قیمتی فرمانده لوا چهارم ارتش ملی روز شنبه 13 ژانویه در ترینکوت مرکز ولایت ارزگان در یک نشست خبری گفت که چند تن از داکتران پاکستانی به این ولایت آمده و زخمی‌های طالبان را درمان می‌کنند.

به گفته وی؛ این داکتران پاکستانی در برخی مناطق ارزگان، مراکزی صحی را فعال کرده و در آن زخمی‌های طالبان را درمان می‌کنند.

این فرمانده ارتش ملی افغانستان تایید کرد که در مراکز صحی مناطق "سرخ مرغاب" ترینکوت و ولسوالی "چهارچینو" داکتران پاکستانی فعالیت دارند.

در همین حال، باشندگان ولایت ارزگان نیز حضور داکتران پاکستانی در مراکز صحی این ولایت را تایید کرده گفته‌اند که مرکز اصلی این داکتران در شرق ارزگان در منطقه "چنار" می‌باشد.

این در حالی است که اخیرا پس از اعلام استراتیزی جدید امریکا در قبال افغانستان، فشارهای ایلات متحده بر پاکستان افزایش یافته و دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا کمک‌های کشورش به پاکستان را به تعلیق درآورده است.

دونالد ترامپ چندی قبل در صفحه تویترش نوشت: "ایالات متحده در 15 سال گذشته، به گونۀ احمقانه 33 میلیارد دالر به پاکستان کمک کرده است، اما پاکستانی‌ها به غیر از دروغ، فریب و احمق پنداشتن رهبران امریکا، چیزی دیگری به ایالات متحده نداده است، پاکستانی ها پناهگاه امن به هراس‌افگنانی فراهم کرده که امریکا با آنان در افغانستان درگیر است، دیگر بس است"

همچنان، چندی قبل وزارت دفاع امریکا 9 چرخبالی که به هدف مبارزه با "تروریزم" به ارتش پاکستان كمک کرده بود را پس گرفت.

مقام‌های امریکایی بارها پاکستان را پناه‌گاه امن "تروریستان" عنوان کردند اما مقام‌های پاکستانی همواره این ادعاها را رد کرده‌اند.