.
.
.

اداره مستقل ارگان‌های محل افغانستان: امضای نور دیگر اعتبار ندارد

هیچگونه مکتوب از ولایت بلخ به امضای نور منظور نخواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اداره مستقل ارگان‌های محلی افغانستان روز شنبه 13 ژانویه 2018، اعلام کرد که امضای عطا محمد نور، والی برکنار شده بلخ از سوی رئیس جمهوری این کشور دیگر اعتبار ندارد.

به گزارش شبکه خبری "آریانا نیوز"، منیره یوسف‌زاده، سخنگوی اداره مستقل ارگان‌های محلی افغانستان در این باره گفته است: "امضای آقای نور دیگر اعتبار ندارد و هیچگونه مکتوب و یا پیشنهاد از ولایت بلخ که به امضای عطا محمد نور باشد منظور نخواهد شد".

سخنگوی اداره مستقل ارگان‌های محلی افغانستان گفت: "والی که استعفاء داده باشد و یا این که تبدیل شده باشد، امضای‌شان دیگر برای اداره ارگان‌های محل و وزارت‌خانه‌ها حالت رسمی ندارد".

به گفته وی، معاش و امتیازات کارمندان محلی بلخ هم اگر به امضای عطا محمد نور والی برکنار شده بلخ باشد از سوی حکومت اجرا نمی‌شود.

عطا محمد نور والی سابق بلخ که چند ماه قبل استعفا داده بود حدود یک ماه قبل استعفانامه‌اش از سوی رییس جمهوری افغانستان منظور گردید.

اما والی پیشین بلخ در این باره گفت که در زمان مذاکرات با رییس جمهوری برای مطمئن ساختن طرف مذاکره، استعفای خود را به عنوان تضمین داده بود و تأکید کرده است که از ولایت بلخ کنار نخواهد رفت.

نور استعفایش را قبول ندارد و بارها گفته است که تا آخر حکومت وحدت ملی وظیفه مقام ولایت بلخ را پیش خواهد برد.