فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • 6 مقام پیشین وزارت داخله افغانستان به اتهام فساد به زندان محکوم شدند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری افغانستان، روز دوشنبه 8 ژانویه 2018، در محکمه علنی، شش مقام ارشد به شمول دو معاون پیشین وزارت دخله این کشور را به 18 تا 36 ماه محکوم به حبس کرد.

  به گزارش خبرگزاری‌ افغانی "هشدار"، این افراد به اتهام فساد و استفاده سوء از صلاحیت‌های شان محکوم به زندان شده‌اند.

  این افراد در زمان ماموریت شان قرارداد خریداری و مواد سوخت وزارت داخله افغانستان را به شرکت‌های دادند که واجد شرایط نبوده‌اند و در این کار از صلاحیت‌های وظیفوی خود سو استفاده کرده‌اند.

  مرتضی رحیمی از نزدیکان محمد محقق و واسع رووفی دو معاون پیشین وزارت داخله افغانستان در میان افرادی‌اند که به زندان محکوم شدند.

  این افراد زمانی به مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداره معرفی شدند که کمیته تدارکات ریاست جمهوری افغانستان در بررسی‌های‌شان دریافتند که در قراردادهای وزارت داخله این کشور مشکل وجود دارد.

  به گفته سخنگوی مرکز عدلی و قضایی افغانستان، این شش نفر از سوی کمیته تدارکات به آنها معرفی شدند و حکم دادگاه نهایی نیست، این افراد می‌توانند درخواست استناف کنند.

  وزارت داخله از جمله وزارت‌هایی در حکومت افغانستان است که بیشترین فساد در آن است.

  موجودیت فساد در وزارت داخله افغانستان سبب شده است که همین اکنون نیز در بسیاری از نقاط این کشور، امکانات و مصارف سربازان پولیس در خط جنگ، به آنها نرسند.

  قابل ذکر است که از زمان شروع کار حکومت وحدت ملی (حکومت فعلی) در افغانستان، فساد اداری در بسیاری از وزارت‌خانه‌ها و ادارات دولتی به حداکثر رسیده است اما در مورد وزارت داخله این کشور محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان گفت که این وزارت را از وجود فساد پاک خواهد کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران