فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • محمداشرف غنی: اعضای شورای ملی به خاطر تعیینات و ترفیعات به وزارت داخله مراجعه نکنند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  محمداشرف غنی رییس جمهوری افغانستان روز سه‌شنبه 9 ژانویه، در مراسم فراغت افسران از اکادمی پولیس این کشور گفت که پس از این تمامی تعیینات مطابق قانون امور ذاتی افسران اجرا می‌شود و اعضای شورای ملی به خاطر تعیینات و ترفیعات به وزارت داخله مراجعه نکنند در غیر آن تصاویر شان ثبت شده و به رسانه‌ها داده خواهد شد.

  به گزارش منابع خبری افغانستان، رییس جمهوری این کشور بر آوردن اصلاحات در وزارت داخله تاکید کرده و گفت که اصلاحات سلیقه‌ایی نیست بلکه بخاطر حفظ منافع ملی افغانستان می‌باشد.

  محمد اشرف غنی گفت: "من به وزارت امور داخله هدایت می‌دهم که پس از این تمام امور ذاتی افسران جوان، افسران بلند رتبه و عالی، تعیینات، تبدیلی‌ها، اجرات و ترفیعات مطابق قانون امور ذاتی افسران انجام شود".

  وی گفت که دیگر هیچ یکی از منصویبن حق ندارد که به گونه انفرادی یا به اساس واسطه و پول در زمینه تعیینات و تبدیلی‌های شان اقدام کنند.

  وی گفت که ثبات در کشور با گلوله تامین نمی‌شود، بلکه از اعتماد پولیس به میان می آید.

  در همین حال ویس احمد برمک وزیر امور داخله افغانستان نیز در این باره گفت، فساد در بخش، لوجستیک، مالی و تامیناتی وزارت امور داخله وجود داشت که اکنون کار در زمینه اصلاحات آن جریان دارد.

  وی تاکید کرد که استراتیژی چهار ساله وزارت امور داخله افغانستان آماده شده و بر مبنای آن، وزارت امور داخله در زمینه آموزش و پرورش پولیس، ساختار سازی و نظام سازی تلاش خواهد کرد.

  وزیر امور داخله افغانستان همچنان گفت که گشت وگذار رنجرهای کنونی چهره شهر را جنگی نشان داده و آنان تلاش می‌کنند تا با کمک کشورهای همکار افغانستان، موترهای تیز رفتار را جایگزین این رنجرها کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران