فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ریاست امنیت ملی افغانستان: سخنان حامد گیلانی غیرمسئولانه و از عدم اطلاعات است

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان در واکنش به اظهارات اخیر سید حامد گیلانی، رهبر حزب محاذ ملی اسلامی در این کشور گفت، سیاسون از اظهارات غیرمسئولانه که بر خلاف منافع ملی و به نفع دشمنان ما است، پرهیز کنند.

  به گزارش رسانه‌های افغانستان، ریاست عمومی امنیت ملی این کشور روز دوشنبه 8 ژانویه 2018، با نشر خبرنامه‌ای اظهارات اخیر سید حامد گیلانی را که گفته بود رهبران طالبان در خاک افغانستان حضور دارند، غیرمسئولانه و ناشی از عدم اطلاعات دقیق خواند.

  در این خبرنامه آمده است: "اطلاعات موثق ریاست امنیت ملی بیانگر آن است که رهبران طالبان و سایر گروه‌های تروریستی در شهرهای بزرگ پاکستان حضور دارند و از همان جا عملیات‌ علیه دولت و مردم افغانستان را سازماندهی می‌کنند.

  سخنان گیلانی علاوه بر واکنش رسمی ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان واکنش‌های مقامات حکومتی و نمایندگان پارلمان این کشور را نیز در پی داشت.

  عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی در جلسه شورای وزیران با اشاره به این موضوع گفت: " آیا سران طالبان در داخل کشور هستند یا در بیرون؟ قضیه بسیار روشن است همه می‌دانند که سران طالبان در پاکستان هستند".

  اعضای مجلس نمایندگان افغانستان نیز به اظهارات گیلانی واکنش تندی نشان دادند و حتی شماری از آنها او را " جاسوس" و "چاپلوس" خطاب کردند. عبدالرئوف ابراهیمی، رئیس مجلس در این مورد گفت: "اظهارات آقای گیلانی خلاف منافع ملی است و باید از سخنان غیرمسئولانه خودداری کند".

  غلامحسین ناصری، عضو مجلس نمایندگان افغانستان گفت: "چرا هر وقت به پاکستان فشار وارد می‌شود عده‌ای سخنگوی آی اس آی و طالبان می‌شوند؟

  از سوی دیگر، جنرال عبدالرازق، فرمانده پولیس قندهار در یک نشست خبری گفت که تمام رهبران طالبان در پاکستان به سر می‌بردند و هر کسی بخواهند آدرس آنها را در اختیار شان قرار خواهد داد.

  وی افزوده که اعضای خانواده ملا محمد عمر، رهبر سابق طالبان نیز در پاکستان زندگی می‌کنند.

  به گفته جنرال عبدالرازق، سران طالبان در کویته، لاهور، پشاور و کراچی زندگی می‌کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران