.
.
.

ریاست امنیت ملی افغانستان ادعاهای اخیر نور را بی‌اساس و پروپاگندا خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ریاست عمومی امنیت ملی و شورای امنیت ملی افغانستان اظهارات اخیر عطا محمد نور مبنی بر توزیع سلاح برای ناامنی بلخ را بی‌اساس خواندند.

عطا محمد نور، والی برکنار شده بلخ نهادهای شورای امنیت ملی و ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان را متهم به آشوب کشاندن این ولایت کرد و گفت که شورای امنیت و ریاست امنیت ملی برای ویرانی شهر مزار شریف، به افراد "ولگرد" سلاح توزیع می‌کنند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی این کشور گفته است که این نهاد در آدرس ذکر شده از سوی عطا محمد نور، مهمانخانه ندارد و معلومات ارایه شده کاملاً بی‌اساس است.

همچنان ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان نیز اظهارات عظا محمد نور را پروپاگندهای غیرمسئولانه خوانده است.

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان طی خبرنامه‌ای گفته است: "مهمانخانه سرک 15، مربوط محمد داوود والی جدید بلخ است و تدابیر امنیتی آن از سوی ریاست محافظت رجال برجسته گرفته شده است".

قابل یادآوری است که ارگ ریاست جمهوری افغانستان 18 دسامبر، اعلام کرد که رییس جمهوری این کشور استعفای عطا محمد نور والی بلخ را منظور کرده است.

عطا محمد نور والی پیشین بلخ استعفا نامه خود را مدتی قبل به رییس جمهوری این کشور ارائه کرده بود محمد اشرف غنی نیز این استعفا را پذیرفت و انجینیر محمد داوود یک تن از اعضای حزب جمعیت اسلامی افغانستان را به عنوان والی جدید بلخ، مقرر کرد.

اما والی پیشین بلخ در این باره گفت، در زمان مذاکرات با رییس جمهوری برای مطمئن ساختن طرف مذاکره، استعفای خود را داده بود.