.
.
.

ارگان‌های محل افغانستان: فعالیت آقای نور به عنوان والی غیرقانونی است

حزب جمعیت اسلامی افغانستان: صحبت‌های اداره ارگان‌های محل برای ما رسمیت ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اداره مستقل ارگان‌هاى محل افغانستان اظهارات اخير عطا محمد نور مبنی بر تلاش شورای امنیت و ریاست امنیت ملی این کشور برای ناامن سازی بلخ را سخنان شخصی وی خوانده و گفت که تمام فعالیت‌های نور به عنوان والی بلخ غیر قانونی می‌باشد.

عطا محمد نور، والی پیشین بلخ روز گذشته نهادهای شورای امنیت ملی و ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان را متهم به آشوب کشاندن این ولایت کرد و گفت که شورای امنیت و ریاست امنیت ملی برای ویرانی شهر مزار شریف، به افراد "ولگرد" سلاح توزیع می‌کنند اما شورای امنیت و ریاست امنیت ملی این کشور گفته است که این نهاد در آدرس ذکر شده از سوی نور، مهمانخانه ندارد و معلومات ارایه شده کاملاً بی‌اساس است.

به گزارش خبرگزاری"پژواک"، منیره یوسف‌زاده سخنگوى ادارۀ ارگان‌هاى محل افغانستان سخنان عطا محمد نور را سخنان شخصى وى خوانده و گفت: "فعالیت آقای نور به عنوان والی بلخ غیرقانونی است، حکومت تمام امکانات قانونی را در اختیار انجنیر محمد داوود والی جدید بلخ قرار داده تا کارش را آغاز کند".

اداره ارگان‌های محل افغانستان گفت، هر حرکتی از سوی اشخاص و یا گروه‎های که منافع ملی را در خطر بیاندازد، با واکنش حکومت روبه رو خواهد شد.

به گفته سخنگوی اداره ارگان‌های محل افغانستان، انجنیر محمد داوود به زودی به عنوان والی جدید بلخ کارش را آغاز خواهد کرد و تا زمان معرفی وی، معاون والی بلخ از امورات دفتر ولایت وارسی می‎کند.

اين درحالی است که برخى منابع ازآغاز مذاکرات ميان حزب جمعیت اسلامی افغانستان وحکومت مرکزی این کشور خبرداده‌اند اما حزب جمعيت در باره سخنان سخنگوی اداره مستقل ارگان‎های محلی گفته است که صحبت‎های این اداره در باره والی بلخ برای آنان رسمیت ندارد.