.
.
.

دونالد ترامپ در اولین تویت امسال خود پاکستان را به دروغ‌گویی متهم کرد

احتمال قطع کامل کمک‌های امریکا به پاکستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا در صفحه تویترش بار دیگر به پاکستان حمله کرده و به این کشور هشدار داده است.

به گزارش روزنامه "خلیج تایمز"، دونالد ترامپ در صفحه تویترش نگاشته است: "ایالات متحده در 15 سال گذشته، به گونۀ احمقانه 33 میلیارد دالر به پاکستان کمک کرده است، اما پاکستانی‌ها به غیر از دروغ، فریب و احمق پنداشتن رهبران امریکا، چیزی دیگری به ایالات متحده نداده است، پاکستانی ها پناهگاه امن به هراس‌افگنانی فراهم کرده که امریکا با آنان در افغانستان درگیر است، دیگر بس است".

دونالد ترامپ حدود چهار ماه قبل استراتژی جدید کشورش در قبال افغانستان را اعلام کرد و به پاکستان هشدار داد که فشار نظامی و سیاسی بر پاکستان برای پایان دادن به حمایت از گروه‌های تروریستی از جمله طالبان افزایش خواهد یافت.

چندی قبل، وزارت دفاع امریکا 9 چرخبالی که قبلا به ارتش پاکستان كمک کرده بود را پس گرفت

وزارت دفاع امریکا در سال 2002 به هدف مبارزه با "تروریزم"، 9 فروند چرخبال را به ارتش پاکستان داده بود اما امریکا این 9 چرخبال را پس گرفت.

همچنان، پس از اعلام استراتیژی جدید امریکا در قبال افغانستان و منطقه، دونالد ترامپ رییس‌جمهوری این کشور، 225 میلیون دالر کمک به پاکستان را به حال تعلیق درآورد و فشارهای امریکا بر پاکستان افزایش یافت.

مقام‌های امریکایی بارها پاکستان را پناه‌گاه امن "تروریستان" عنوان کردند اما مقام‌های پاکستانی همواره این ادعاها را رد کرده‌اند.